Erika Čiplytė – Metų iliustruotoja – 2017

Erika Čiplytė (Panevėžio Vytauto Mikalausko menų mokykla)

Metų iliustruotoja – 2017,  „Sidabrinio Nevėžio“ statulėlės laimėtoja

  1. Kaip dabar gyvenate, kuo užsiimate, ar Lietuvoje?

Nepasakyčiau, kad kažkas vyksta nuostabaus, kol kas vyksta savęs realizavimas, ieškojimas vietos pasaulyje, taip sakant, teku pagal srovę. Šiuo metu labai rimtai dirbu individualizuodama save iliustracijose, kuriu drabužius, ieškau savito stiliaus. Šiuo metu esu Lietuvoje, bet siekiu tikslo vasarą išvykti į Berlyną.

  1. Kokios įtakos turėjo Jūsų gyvenimui bandymai kurti, dalyvavimas projekte „Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūna NEVĖŽIS“ ?

Nuoširdžiai pasakius,  pasitikėjimu savimi netrykštu. Pasiūlymą dalyvauti gavau visai netikėtai, ir tai man suteikė tam tikros vilties parodyti žmonėms savo „perspektyvą“. O tai man buvo labai svarbu. Rimtai susidomėjau iliustravimo darbu, radau tam tikrą nišą – atskleisti žmonėms savo mintis, savo požiūrį į kūrinius. Paskatino siekti to ir ateityje.

  1. Kaip manote, kas, kokios aplinkybės gali paskatinti vaiką, paauglį pradėti kurti?

Tai yra individualus dalykas.  Kurti gali kiekvienas , bet ne kiekvienas to nori. Mes dažnai užslopiname vaikų vizijas perfekcionizmu. Turėtume parodyti, kad jie, kažką sukūrę, šią minutę, būtent šią sekundę, atskleidė savo geriausiąją dalį. Būtent dabar jie, kiek norėjo, tiek sugebėjo pasiekti. Ir tai nereiškia, kad tai turi būti riba. Reikia paskatinti vaiką kurti, parodant jam, koks jis yra savitas. Yra daug  dalykų, kas svarbu kūryboje – stebėjimas, akimirkos sustabdymas, savęs įvairiapusis pateikimas, daug įvairių taisyklių ir mokymų, todėl daugumai tai atrodo kvaila, sudėtinga, netgi keista. Bet leiskime žmogui suprasti, kad jis neturi būti kieno nors nubrėžta riba. Tuomet atsiranda  kūryba, noras kurti, surasti, pamatyti patį save savo kūrinyje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: