ES ir JK santykiai ateityje: Parlamentas pareikš savo poziciją dėl būsimų derybų

Antradienį europarlamentarai diskutuos, o trečiadienį balsuos dėl rezoliucijos, kurioje jie išdėstys savo poziciją dėl plačios apimties naujos ES ir Jungtinės Karalystės partnerystės.

Reaguodamas į Europos Komisijos (EK) pasiūlymą dėl derybinių nurodymų, kuriuos vasario 3 d. pristatė ES vyriausiasis derybininkas Michel Barnier, Europos Parlamentas (EP) rezoliucijoje pateiks savo požiūrį į būsimas derybas su Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybe dėl naujos partnerystės po „Brexit“.

EK derybiniai nurodymai, kuriuose nustatytas derybų tikslas, apimtys ir konkretūs uždaviniai, yra būsimų derybų pagrindas. Juos dar turi patvirtinti 27-ios ES valstybės. Tikimasi, kad tai bus padaryta vasario 25 d., o tai leistų derybas su JK pradėti jau kovo pradžioje.

Jeigu ES ir JK pasieks partnerystės susitarimą, jį turės patvirtinti Parlamentas. EP atidžiai stebės derybas ir koordinuos savo indėlį viso proceso metu, tam bus sudaryta speciali europarlamentarų grupė.

JK iš ES pasitraukė sausio 31 d. Išstojimo sutartyje numatytas pereinamasis laikotarpis prasidėjo vasario 1 d. ir truks iki gruodžio 31 d.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: