AKTUALIJOSEUROPOS PARLAMENTO NAUJIENOS

ES parems praradusius darbą dėl „Brexit“ be susitarimo

Antradienį Europos Parlamentas (EP) užtikrino paramą darbuotojams, kuriuos galėtų paveikti „Brexit“ be susitarimo. Pranešimą šiuo klausimu parengė Vilija Blinkevičiūtė (Socialistai ir demokratai).

Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondas (EGF) skirtas finansuoti darbuotojų perkvalifikavimą, perkėlimą, profesinį orientavimą bei mokymus, taip pat startuolius. Iki šiol ES šalių vyriausybės galėjo prašyti EGF paramos tik tiems, kurie darbo neteko dėl globalizacijos ar finansų krizės padarinių. Antradienį europarlamentarai nusprendė, kad Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES be susitarimo atveju darbo netekę žmonės taip pat galės gauti EGF paramą.

Už naujuosius pakeitimus balsavo 516 EP narių, prieš buvo 23, o susilaikė 17. Šie pokyčiai yra dalis nenumatytų atvejų plano, kurio ES imasi siekdama sušvelninti galimą „Brexit“ be susitarimo poveikį ES piliečiams, verslui ir valstybėms.

Iš EGF gali būti finansuojama iki 60 proc. atitinkamų projektų išlaidų, o likusią dalį apmoka pačios šalys. Europos Parlamentas ir ES Taryba turi patvirtinti visas EGF išmokas. Nuo 2007 m. EGF parama pasinaudojo 70 tūkst. darbuotojų, tarp jų – ir buvę „Alytaus tekstilės“ darbuotojai. Šiuo metu metinis fondo biudžetas sudaro 170 mln. eurų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close