freepik.com nuotr.

ES projektų rengimo etapai

ES projekto rengimas iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti sudėtingas procesas, pareikalaujantis daug žinių ir laiko. Tačiau susipažinus su visu procesu ir išsamiai išnagrinėjus aktualią informaciją projekto rengimui, visas procesas nebeatrodys toks sudėtingas. Tačiau jeigu neturite laiko informacijos rinkimui, reikiamų dokumentų ruošimui, projekto rengimui, galite kreiptis į šios srities specialistus, kurie už jus galės užsiimti visu procesu, pakonsultuos ir atsakyti į jums aktualius klausimus. Europos Sąjungos parama yra itin gera galimybė, norint pradėti savo verslą ar tobulinti turimo verslo procesus. Svarbu, jog jūsų projektas atitiktų visus keliamus reikalavimus bei kriterijus, kurie yra svarbūs norint gauti paramą. Jeigu parengtas projektas neatitiks tam tikrų finansavimo sąlygų bei kitų kriterijų, paramos galite negauti.

ES projekto rengimas susideda iš keleto etapų, apie kuriuos rekomenduojama susipažinti iš anksto. Turint parengtą projektą, atitinkantį visus reikalavimus, turite sulaukti kvietimo paraiškos teikimui. Kvietimas paraiškai pateikti dažniausiai galioja nuo dviejų iki trijų mėnesių. Per šį laikotarpį galėsite susipažinti su aktualia informacija, reikalingais dokumentais bei medžiaga. Sekantis etapas yra paraiškos vertinimas, kuris užtrunka iki trijų mėnesių. Per šį vertinimo laikotarpį atsižvelgiama į projekto atitikimą konkretiems reikalavimams, vertinami pateikti dokumentai ir projekto kokybė. Jeigu projektas gauna finansavimą, tolimesnis etapas apima projekto įgyvendinimą. Šiame etape labai svarbu laikytis visų reikalavimų, tokių kaip tinkamos apskaitos vedimas, išlaidų deklaravimas, terminų laikymasis, vykdyti viešuosius pirkimus bei vykdyti kitas numatytas veiklas. Tinkamai užbaigus paraiškoje numatytas veiklas, prasideda kontrolės etapas, kuris įprastai trunka apie trejus metus. Sėkmingai pasibaigus kontrolės etapui, dar kitaip vadinamam ataskaitiniam laikotarpiui, projektas yra laikomas galutinai baigtu.

Todėl norint pretenduoti į ES paramą, turite žinoti, jog susidursite su įvairiais reikalavimais ir papildoma dokumentacija, kuri bus svarbi norint panaudoti gautas lėšas. Tad patartina įsivertinti ar galėsite skirti pakankamai laiko visų reikalingų sąlygų išpildymui. Daugiau informacijos apie projekto rengimo etapus ir kitą aktualią informaciją galite rasti su tuo susijusių institucijų puslapiuose, arba pasikonsultavus su šios srities specialistais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: