Esame savo aplinkos šeimininkai

Kovo 20 -oji – Pasaulinė Žemės diena, o kovo 22- oji – Pasaulinė vandens diena. Šios dvi datos labai svarbios žmonijai ir visiems gyviems organizmams. Vanduo ir žemė sudaro sąlygas gyvuoti gyvybei Žemėje.

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos mokiniams šios datos svarbios dar ir todėl, kad Žemės diena– tai kartu ir Mokyklos diena. Žemės dieną, sutampančią su Mokyklos diena, šventė visa mokykla.

Klasėse vyko valandėlės. Jų metu buvo prisiminta „Žemynos“ istorija. Vyresniųjų klasių mokiniai pradinukams vedė paskaitėles tema „Žemė. Kaip ją saugoti?“. Supažindino su gražiausiomis Žemės vietomis, pasakojo, kas labiausiai teršia Žemę. Mokydami dainelių, pristatė Žemės saugojimo būdus. Piešė plakatus „Rūšiuok !”. Jais papuošė mokyklos teritorijos ribas, kad atkreiptų praeivių dėmesį ir skatintų visus rūšiuoti – mesti šiukšles į atitinkama spalva pažymėtus konteinerius.

Pradinių klasių mokiniai dalyvavo akcijoje „Lašelio istorija“. Sužinojo, kad be maisto žmogus gali išgyventi kelias savaites ar net mėnesius, tačiau be vandens gali mirti per keletą dienų. Išsiaiškino, kad labiausiai vandenį teršia iš įmonių į upes patenkančios nuotekos su kenksmingomis medžiagomis, buities atliekos, ypač skalbimo priemonės, žemės ūkyje neatsargiai naudojamos trąšos, pesticidai, išmetamosios dujos, nafta ir jos produktai, įvairios šiukšlės, kurias žmonės meta į vandens telkinius.

Mokinukai kūrė “vandens lašelius”, kuriuose užrašė, kaip saugos ir taupys vandenį. „Maudysiuos po dušu“, „Valydamasis dantis nepatingėsiu užsukti vandentiekio čiaupo“, „Indus plausiu po silpna vandens srove“, Patarsiu mamai indaplove naudotis tik tada, kai ji pilna indų “, „Paprašysiu tėčio sutaisyti varvantį vandens čiaupą“, – taip ir panašiai įsipareigojo elgtis mažieji.

Mėlyni “vandens lašeliai” suplazdėjo vaikų rankose kylant Žemės vėliavai virš progimnazijos.

Tai tik keli, bet gražūs pavyzdžiai, kurie moko, kaip saugoti planetą Žemę bei gyvybės šaltinį vandenį. Ir dideli, ir maži esame savo aplinkos šeimininkai. Ir tik nuo mūsų visų mažų darbų prasideda dideli.

Ligita Buraitienė
„Žemynos“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: