ESO: brigados dirbs iki vėlyvo vakaro, kad be elektros energijos neliktų nei vieno kliento

ESO informuoja, kad gedimų atstatymas tebevyksta – operatyvinės brigados dirbs iki vėlyvo vakaro, kad be elektros energijos neliktų nei vieno kliento. Gedimai sprendžiami individualiai, nuolatos konsultuojantis su konkrečiais vartotojais, kuriems elektros energijos tiekimas dar neatstatytas – jiems bus statomi generatoriai.

Generatorius stato tie patys darbuotojai, kurie šalina gedimus. Nustačius didžiąją dalį gedimų, iškart pradėti naudoti dideli (60-100 kW) generatoriai, o vakar pradėti naudoti ir pas atskirus klientus pastatyti maži (vienam namų ūkiui skirti) generatoriai. Jie šiandien statomi ir toliau.

Atkreipiame dėmesį, kad vienam dideliam gedimui pašalinti reikalinga sutvarkyti 5-6 vietose nutrauktus laidus, apie 2-3 nulaužtas atramas. Šis darbas reikalauja 4-5 žmonių brigados ir užtrunka visą dieną. Kaip pavyzdys, pašalinus gedimus vidutinės įtampos (10 kV) tinkle elektros energija buvo atstatyta keliems šimtams ar bent keliasdešimčiai vartotojų. Tuo metu sutvarkius gedimus žemos įtampos (0,4 kV) tinkle – elektra atstatoma tik keliems klientams. Tik pašalinus gedimus vidutinės įtampo tinkle yra taisomi gedimai žemos įtampos tinkle.

Naujausiais, sausio 31 d. 18 val., „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenimis, dėl ant elektros oro linijų nuo gausaus sniego nuvirtusių medžių visoje Lietuvoje be elektros yra apie 250 namų ūkių.

Generatoriai bus ir toliau statomi:

  • Alytaus regione, pagrinde Varėnoje ir Druskininkuose;
  • Utenos regione, pagrinde Molėtuose, Švenčionyse ir Anykščiuose;
  • Vilniaus regione – Vilniaus rajone, Trakuose ir Šalčininkuose.

Kitose regionuose – Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio – gedimai pašalinti.

Visa informacija apie masinius atsijungimus.

Po savaitgalio tikimasi grįžti į įprastinį gedimų lygį.

Iš viso elektros energijos tiekimas, kuris buvo nutrūkęs ilgiau nei 3 minutes, atnaujintas apie 350 tūkst. klientų (įskaitant pasikartojančius gedimus). Likusi dalis gedimų buvo sutvarkomi automatikos veikimo pagalba.

Primename, kad elektros energijos tiekimo sutrikimų priežastis – šlapio sniego apdraba, kuri susikaupė ant medžių. Neatlaikę sniego svorio medžiai ar jų šakos lūžo ir virto ant skirstomojo elektros tinklo oro linijų.

Atsižvelgiant į situaciją smarkiai sustiprintas klientus telefonu aptarnaujančių specialistų kiekis. Klientų aptarnavimas telefonu vyksta visą parą.

Apie elektros dingimą reiktų pranešti nemokamu trumpuoju klientų aptarnavimo telefonu 1852, gedimą taip pat registruoti specialioje formoje arba prisijungus ESO savitarnoje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: