Estų ir Suomių cirko artistai pasirodys Šiaurės Lietuvoje

Lengvėjant dėl COVID-19 pandemijos paskelbto karantino ribojimams Ilzenbergo dvaras tęsia 2019 m. rudenį pradėtą tradiciją – birželio 3-4 ir 10 d. kviečia mažuosius žiūrovus ir jų artimuosius į Ilzenbergo dvaro festivalį vaikams. Šiemet festivalyje dalyvaus svečiai iš Vilniaus, Klaipėdos, Suomijos ir Estijos, tačiau pristatomų spektaklių kūrėjų geografija dar platesnė – ji apima taip pat ir Švediją bei tolimąją Grenlandiją.

Klaipėdiečių desantas – dvigubas


Iš pajūrio į Ilzenbergo dvarą atvyks Klaipėdos lėlių teatras ir Šeiko šokio teatras. Lietuvos teatro ekspertų vertinimu neabejotinais šalies lėlių ir objektų teatro lyderiais esantys klaipėdiečiai mažiesiems Rokiškio rajono gyventojams atveža spektaklį „Namai“. Jame pasakojama apie dviejų veikėjų santykius, kurie prasidėję nuo balto popieriaus lapo, lankstosi, klijuojasi, plėšosi, glamžosi, bando atrasti tinkamus kampus, kol galiausiai tampa darnaus gyvenimo mozaika. Dviejų žmonių draugystė išauga į meilę, bendrą gyvenimą, kuriame yra ir juoko, ir rūpesčių – kaip ir daugumoje šeimų. 2020 m. „Namų“ kūrybinė komanda buvo nominuota prestižiniam „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimui spektaklio vaikams ir jaunimui kategorijoje.

Vakarų Lietuvos šiuolaikinio šokio lyderiai, choreografės, „Auksinio scenos kryžiaus“ ir kitų apdovanojimų laureatės, Agnijos Šeiko vadovaujamas šokio teatras žiūrovams pristatys du skirtingus spektaklius ir pakvies į paskaitą. Spektaklyje „Baltoji lopšinė” sutinkame keturis veikėjus: Zuikutį, močiutę Karvę, kaimynę Antį ir mamą Zuikę, susitikimas su kuriais Zuikučiui įmanomas tik sapnų ar vaizduotės pagalba.

Šokio spektaklis visai šeimai „Baltoji lopšinė” pasakoja, kaip Zuikutis iš savo kasdienybės keliauja į sapnų ir svajonių pasaulį, sutinka pasiilgtą mamą ir susitaiko su savo globėjomis. Per tokias sužeto peripetijas parodoma, kad tėveliai visada, net nebūdami greta, mintimis ir jausmais išlieka kartu su savo vaikais. Šis šokio spektaklis žiūrovams jau buvo pristatytas bet JAV, Jungtinėje Karalystėje, Kinijoje ir Vokietijoje vykusius festivalius, jį matė ir kai kurių Lietuvos miestų žiūrovai, o dabar palankų atsiliepimų sulaikęs šokio spektaklis pagaliau atkeliauja ir į Rokiškio rajoną.

Spektaklis kūdikiams

„Lumi“, specialiai kūdikiams Lietuvos, Švedijos ir Grenlandijos kūrėjų kartu sukurtas šokio spektaklis, panardina į paslaptingą šviesų ir judesio pasaulį. Galite svajoti, klajoti ir sklęsti per fantazijomis apipintą šviesos pasaką, kur neregėti švytintys objektai ir užburiantys šokėjų judesiai atsako į kiekvieną prisilietimą bei judesį. Projekte atsiribojama nuo kasdienių kūdikiams skirtos estetikos normų, siekiama neįprasto potyrio, pasitelkus judesį ir šiuolaikinį šokį, kuriama įtrauki atmosfera. Žiūrovai kviečiami laisvai judėti erdvėje, stebėti, tyrinėti aplinką, aktyviai leisti laiką arba ilsėtis.

Svečiai iš užsienio

Estijos ir Suomijos šiuolaikinio cirko artistų dueto „Homeles Moreles“ spektaklis „Citrinos ir medus“ yra šou vaikams ir jų mąstymą perpratusiems žmonėms, kuris primena, koks paprastas, sąžiningas ir žaismingas iš tikrųjų gali būti gyvenimas. Jis pilnas mažų akimirkų: liūdesio, džiaugsmo, pokštų, nusivylimų, ašarų, juoko ir dar kur kas daugiau. Nes net po rūgščios citrinos su medumi kąsnio skonis jūsų burnoje išlieka labai saldus. „Duo Homeles Moreles“ įkurtas 2015 m. gegužę, kai Juha-Matti Eskelinen (Suomija) ir Grete Gross (Estija) baigė „SaSak“ cirko mokyklą Suomijoje. Šis spektaklis yra oro akrobato ir kiniško stulpo kūrėjos susitikimo scenoje rezultatas, kai jiedu nusprendė visą pasirodymą sutalpinti mažame lagamine.

Per festivalio uždarymą scenoje pasirodys Vilniaus miesto teatras „Atviras ratas“, kuris pristatys spektaklė pagal Salomėjos Nėries eilėraštį „Senelės pasaka“ – jį aktoriai kartu su žiūrovais atskirais stulpeliais ir perskaitys, ir čia pat suvaidins.

Šis spektaklis skirtas ir patiems mažiausiems žiūrovams, ir jų tėveliams. Jame atgyja žinomų pasakų personažai – Žąsinas Moliūgas, trečias brolis Jonas, Našlaitėlė, žalčio žmona Eglė bei daugelis kitų. Aktoriai atvirai ir žaismingai pasakoja savo neįtikėčiausias istorijas bei kviečia mažuosius drąsiai kurti pasaką kartu. Pasaką, kur žąsinai gali skraidyti, o žuvys – kalbėti. Kur kiekvienas gali virsti, kuo tik panorėjęs, o stebuklai užklumpa tada, kai mažiausiai jų lauki ir tikiesi. Užkrečiančios dainelės bei įsimintina režisieriaus Aido Giniočio melodija neleis niekam sėdėti ramiai sudėjus rankų. 2007 m. šio spektaklio kūrybinė grupė pelnė nacionalinį teatro apdovanojimą – „Auksinį scenos kryžių“ – už geriausią metų spektaklį vaikams.

Spektakliai festivalio spektakliai yra nemokami, tačiau būtina iš anksto registruotis e-adresu marija@ilzenbergas.lt, o atvykus – įsigyti Ilzenbergo parko-muziejaus lankytojo bilietą. Žiūrovų skaičius dėl pandemijos reikalavimų – ribotas. Gerbiamai publikai primygtinai siūloma atsižvelgti į kūrėjų rekomenduojamą žiūrovų amžių. Meninę programą vainikuos pradinių klasių mokytojams ir darželių auklėtojams skirta paskaita apie mažųjų ugdymą šokiu. Šis renginys vaikams vyksta Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaurės kraštų ministrų tarybos finansavimo dėka.

III-asis birželio muzikos festivalis

Birželio mėnesį vyksta III-asis birželio muzikos festivalis Ilzenbergo dvare. Du birželio šeštadienius: birželio 5 ir 12 dienomis, 13.00 val. paruoštas koncertines programas, tinkančias dvaro aplinkai, pristatys Vievio ir Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos bei meno mokyklų mokiniai ir mokytojai. Festivalio pagrindinis organizatorius Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokykla.

Birželio muzikos festivalio Ilzenbergo dvare tikslas – skatinti ir plėtoti muzikos ir meno mokyklų, kultūros įstaigų kultūrinio bendradarbiavimo galimybes, ugdyti jaunųjų atlikėjų profesionalumą, suteikiant jauniesiems talentams galimybę pasirodyti istorinėje, kultūrinėje, reprezentacinėje dvaro erdvėje.

Ilzenbergo dvaras ir ūkis 2017 metais buvo pripažintas patraukliausia Lietuvos dvariškos kultūros ir sveiko maisto turizmo vietove.  Čia nuolatos organizuojami koncertai, kultūriniai festivaliai, skirti pamatinių vertybių – Meilės, Harmonijos, Dvariškumo puoselėjimui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: