„Eurobarometras“: dauguma europiečių sutinka, jog vakcinos yra vienintelis būdas sustabdyti pandemiją

Europos Komisijos paskelbtos specialios „Eurobarometro“ apklausos apie europiečių požiūrį į skiepijimą nuo COVID-19 duomenimis 70 proc. Lietuvos respondentų (Europos Sąjungos vidurkis yra 75 proc.) sutinka, jog vakcinos yra vienintelis būdas sustabdyti pandemiją. 61 proc. apklaustųjų Lietuvoje (69 proc. ES) nori pasiskiepyti kaip įmanoma greičiau arba jau yra pasiskiepiję. 70 proc. lietuvių (79 proc. ES) ketina pasiskiepyti šiais metais.

Vidutiniškai 74 proc. lietuvių (70 proc. ES) mano, kad Europos Sąjunga užima svarbų vaidmenį užtikrinant prieigą prie vakcinų nuo COVID-19 jų šalyje.

Dauguma Lietuvos respondentų, kurie išreiškė savo nuomonę, yra patenkinti tuo, kaip ES įgyvendino vakcinacijos strategiją (67 proc. patenkintų ir 25 proc. nepatenkintų, atitinkamai ES 47 proc. ir 45 proc.). Vertindami tai, kaip nacionalinė vyriausybė tvarkėsi su vakcinacijos strategija, 57 proc. lietuvių teigė esantys patenkinti, o 37 proc. nepatenkinti (atitinkamai 46 proc. patenkintų ir 49 proc. nepatenkintų ES mastu).

Speciali „Eurobarometro“ apklausa apie europiečių požiūrį į skiepijimą nuo COVID-19 atlikta 2021 m. gegužės 21–26 d. visose Europos Sąjungos valstybėse narėse.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: