Organizatorių nuotr.

EUROPE DIRECT Panevėžys ir STEAM Panevėžys jungia veiklas

Fizinių ir technologijos mokslų kvalifikacijų darbo jėgos trūkumas akivaizdžiai stabdo inovacijas, mokslo ir technologijų pažangą, neatitinka šiandienos pramonės poreikių. Nacionalinis planas „Naujos kartos Lietuva“ švietimo krypties komponente „Kokybišką ir prieinamą švietimą visą gyvenimą kiekvienam gyventojui“ numato vystyti STEAM ugdymui palankią ekosistemą.

„STEAM ugdymas leidžia vaikus labai anksti sudominti inžineriniu, gamtamoksliniu ugdymu, juos įtraukti į įvairialypę praktinę tyrimų veiklą, susieti akademines sąvokas su realaus pasaulio pamokomis ir taip vystyti mokslinį visuomenės raštingumą, užtikrinti šalies gebėjimą konkuruoti ekonomikos erdvėje. Kitaip tariant, STEAM mokslą integruoja į projektines praktines veiklas, skatina mokinio iniciatyvas, orientuoja į patirtis ir atradimus, rengia karjerai. STEAM centruose sutelkiamos modernios technologijos, sudaromos sąlygos mokiniams per pamokas ar po jų atlikti eksperimentinius tyrimus, konstruoti, modeliuoti, susipažinti su mokslo inovacijomis. Čia vyksta konkursai, olimpiados, susitikimai su mokslininkais, verslininkais, bendraminčiais, įvairių profesijų atstovais.

EUROPE DIRECT centrai pristato Europos Sąjungą, jos politiką ir vertybes visuose Europos kampeliuose. Jie padeda palaikyti svarbų ES institucijų ir piliečių ryšį, atskleidžia ES veiksmus ir prioritetines sritis, reguliariai teikia objektyvią informaciją Europos klausimais ir kartu diskutuoja su piliečiais apie Europos Sąjungos padėtį ir ateitį. ES siekia užtikrinti konkurencingumą pasaulyje, todėl moksliniams tyrimams ir technologinės plėtros sričiai tenka svarbi vieta.

EUROPE DIRECT Panevėžys drauge su STEAM Panevėžys balandžio 7 d. pakvies grupę suinteresuotųjų jaunuolių į individualizuotas veiklas „Atrask savo talentą, užsuk į STEAM“. Atkreipsime jaunimo dėmesį į ES „NextGenerationEU“ priemones, kuriomis, be kita ko, skatinamas jaunimas studijuoti gamtos mokslus ir technologijas, rekomenduosime pastoviai domėtis ES švietimo, mokymo, socialinės sanglaudos politika, naudotis suteikta galimybe dalyvauti ES finansuojamuose projektuose bei programose.

Alina Misiūnienė

EUROPE DIRECT Panevėžys


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: