EUROPE DIRECT Panevėžys nuotr.

Europos diena Panevėžyje 2022

Gegužės 1 d. Europietiškos IQ kovos

Lietuvoje veikiantys EUROPE DIRECT susitelkę rengs Lietuvos gyventojams protų kovas „Europietiškos IQ kovos“ internetu https://iqkovos.lt gegužės 1 d. 19 val. Kviečiame registruotis ir jungtis į šį nuotaikingą bei azartišką žaidimą ir šventinė nuotaika ateis į jūsų namus.

Gegužės 5 d. Jaunimo akcija „Gyvenkime ekologiškiau!”

Akcija siekiame piliečių supratimo ir įpratimo teisingai rūšiuoti buitines atliekas, kiekvienam prisidėti prie aplinkos išsaugojimo mums ir ateities kartoms.

EUROPE DIRECT Panevėžys drauge su savanoriais, akcine bendrove „Panevėžio specialusis autotransportas“ gegužės 5 d. iš gyventojų rinks buityje susidarančias pavojingas atliekas. Savanoriai atkreips gyventojų dėmesį į būtinumą saugiai tvarkyti pavojingas atliekas, skatins naudoti mažiau toksiškas medžiagas ar net atsisakyti buitinės chemijos, kvies vartotojus pavojingų atliekų nemesti į mišrių buitinių atliekų konteinerius, kad šios nekeltų pavojaus žmogui ir aplinkai. Specialiai pažymėtas automobilis bus pastatytas lengvai privažiuojamose aikštelėse, savanoriai jūsų lauks Staniūnų g. 1 (13.00-14.00) ir Parko g. 24 (14.30-15.30), bus dalinami informaciniai leidiniai, gyventojai motyvuojami rūšiuoti atliekas. Primename, kad pavojingos atliekos yra nuodingos, degios, sprogstančios ar kitos kenksmingos medžiagos. Buityje susidarančios pavojingos atliekos: akumuliatoriai, dienos šviesos lempos, tepalo bei oro filtrai, naudotos alyvos, dažais, lakais bei klijais užteršta pakuotė, baterijos ir kiti elementai, gyvsidabrio, elektros ir elektroninės įrangos atliekos ir kt.

Renginio partneriai: Akcine bendrove „Panevėžio specialusis autotransportas“, Panevėžio politikių klubas „Veiklios moterys“, Panevėžio miesto kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla, Panevėžio miesto savivaldybė.

Gegužės 9 d.

Sveikinimai radijo stotyje „Pulsas“

Radijo laida, skirta Europos dienai radijo stotyje „Pulsas“, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo Mariaus Vaščegos sveikinimas 2022 m. gegužės 9 d. 9.00 kartojama 14.00 ir 18.00.

Panevėžio miesto savivaldybės pastatas nušvis ES vėliavos spalvomis

Panevėžio miesto savivaldybės pastatas, papuoštas Lietuvos, Ukrainos, Panevėžio miesto vėliavomis, gegužės 9 d. bus apšviestas ES vėliavos spalvomis. Europos dieną specialus apšvietimo akcentas rengiamas ir kituose Lietuvos miestuose.

Europos dienos šventė Panevėžio miesto dailės galerijoje

Europos dienai Panevėžio miesto dailės galerija (Respublikos g. 3) parengė dovaną, kviečia meno mylėtojus susipažinti su galerijoje saugomais ir eksponuojamais pasaulio keramikos meno lobynais. Lankytojų galerija laukia gegužės 9 d. (šventės metu galerija atveria duris pirmadienį), 10.00, 11.00 12.00 jus pasitiks galerijos direktorius Egidijus Žukauskas, bus galimybė susipažinti su keramikos simpoziumų dalyvių iš Ukrainos meno kūriniais. 14.00 kviečiami ukrainiečiai, kūrinių pristatymas vyks rusų kalba.

Alina Misiūnienė

EUROPE DIRECT Panevėžys


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: