Elžbieta Patapaitė (Panevėžio 5-oji gimnazija)

„Europos egzamino“ finale Elžbieta Patapaitė iš Panevėžio 5-osios gimnazijos

„Europos egzamino“ finale dėl geriausio Europos Sąjungos žinovo titulo varžėsi 50 dalyvių. Moksleivių grupėje pirmąją ir antrąją vietas dalinasi Justas Dijokas iš Vilniaus licėjaus ir Elžbieta Patapaitė iš Panevėžio 5-osios gimnazijos, trečioji vieta atiteko Gabijai Parnarauskaitei iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos. Organizacijų atstovų ir individualių dalyvių grupėje nugalėtojo titulą iškovojo Vladas Polevičius, o antrąja ir trečiąja vietomis dalinasi Darius Mikutavičius ir Gražvydas Jakubauskas.  

Šiemet jau vienuoliktą kartą vykstantis „Europos egzaminas“ – įdomus, neįpareigojantis trumpas žinių apie Europos Sąjungą konkursas – pritraukė net 24 tūkstančius azartiškų ir žingeidžių žmonių.

Konkurse šiemet rungėsi moksleiviai iš 546 mokyklų, 101 organizacijos ir individualūs dalyviai, kurie internetu atsakinėjo į klausimus apie Europos Sąjungos aktualijas, istoriją, geografiją, Europos žaliąjį kursą, prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusią Europą ir kitas temas.

Pirmasis „Europos egzamino“ etapas internetu vyko dvidešimt dviejose bibliotekose, devyniolikoje nevyriausybinių organizacijų, trylikoje verslo įmonių ir virš keturiasdešimt valstybinių bei kitų organizacijų. Masiškiausiai organizacijų grupėje sudalyvavo Klaipėdos universitetas (169 dalyviai), o mokyklų kategorijoje – Kauno Maironio universitetinė gimnazija (360). Ypač daug dalyvių „Europos egzamino“ užduotis sprendė iš Alytaus Putinų gimnazijos (277), Marijampolės Sūduvos gimnazijos (254), Vilniaus Žirmūnų gimnazijos (249), Biržų Saulės gimnazijos (246), Radviliškio Lizdeikos gimnazijos (244) ir kt. mokyklų.

Lengviausiai dalyviams sekėsi sudėlioti žiedinės ekonomikos modelį bei įvardyti, kokie reiškiniai yra klimato kaitos padariniai. Sunkiausia pasirodė užduotis pasirinkti valstybę, kurios vėliava yra viena seniausių pasaulyje, tikėtina, atsiradusi XIII amžiuje; pasak legendos, ji atsirado tada, kai mirtinai sužeistas genties karo vadas buvo įvyniotas į baltą audeklą. Taip pat nemažai dalyvių suklydo, pasirinkdami kas – britės, lietuvės, suomės ar vokietės – pirmos Europoje įgijo teisę balsuoti ir pirmos pasaulyje buvo išrinktos į parlamentą.

 „Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. 

Projekto globėjas – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Projekto informacinis partneris – Lietuvos radijas ir televizija. Projekto partneriai: LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija, didžiausias Baltijos šalyse progreso ir inovacijų festivalis „Login 2020“, „Lux Express“, „Europe Direct“ informacijos centrai, Jaunimo Europos komanda, Valstybės pažinimo centras.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: