Europos Komisija patvirtino naują sutartį dėl galimos COVID-19 vakcinos su „Novavax“

Šiandien Europos Komisija, siekdama užtikrinti prieigą prie galimos COVID-19 vakcinos 2021 m. ketvirtąjį ketvirtį ir 2022 m., patvirtino septintąją išankstinę pirkimo sutartį su farmacijos įmone.

Pagal šią sutartį ES valstybės narės galės įsigyti iki 100 mln. „Novavax“ vakcinos dozių, ir dar 100 mln. papildomų dozių, 2021 m., 2022 m. ir 2023 m., kai Europos vaistų agentūra (EMA) ją peržiūrės ir patvirtins kaip saugią ir veiksmingą. Valstybės narės taip pat galės dovanoti vakcinų mažesnių ir vidutinių pajamų šalims ar pasiūlyti jas kitoms Europos šalims.

Šiandieninė sutartis papildo jau ir taip didelį vakcinų, kurios bus gaminamos Europoje, krepšelį – jau pasirašytos sutartys su „AstraZeneca“, „Sanofi-GSK“, „Janssen Pharmaceutica NV“, „BioNtech-Pfizer“, „CureVac“, „Moderna“ ir sėkmingai užbaigtos parengiamosios derybos su „Valneva“. Tai yra dar vienas svarbus žingsnis siekiant užtikrinti, kad Europa būtų gerai pasirengusi kovoti su COVID-19 pandemija.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen kalbėjo: „Kadangi naujos koronaviruso atmainos plinta Europoje ir visame pasaulyje, ši nauja sutartis su įmone, kuri jau sėkmingai bando savo vakciną nuo šių atmainų, yra papildoma mūsų gyventojų apsaugos priemonė. Ji dar labiau sustiprina mūsų didelį vakcinų krepšelį, kuris yra naudingas europiečiams ir mūsų partneriams visame pasaulyje.“

Už sveikatą ir maisto saugą atsakinga Europos Komisijos narė Stella Kyriakides teigė: „Skiepijimas ES vyksta toliau ir mes artėjame prie savo tikslo – iki vasaros pabaigos visiškai paskiepyti 70 proc. piliečių. Naująja sutartimi su „Novavax“ išplečiamas mūsų vakcinų krepšelis į jį įtraukiant dar vieną baltyminę vakciną, kuri, atsižvelgiant į klinikinius tyrimus, yra daug žadanti. Toliau nenuilsdami dirbsime siekdami užtikrinti, kad mūsų vakcinos ir toliau pasiektų piliečius Europoje ir visame pasaulyje, kad pandemija pasibaigtų kuo greičiau.“

„Novavax“ yra biotechnologijų įmonė, kurianti naujos kartos vakcinas nuo sunkių infekcinių ligų. EMA jau atlieka jos COVID-19 vakcinos tęstinę peržiūrą, kad būtų galima suteikti rinkodaros leidimą.

Europos Komisija yra nusprendusi remti šią vakciną atsižvelgdama į patikimus mokslinius duomenis, taikomą technologiją, įmonės patirtį kuriant vakcinas ir jos gamybos pajėgumus, kurių pakanka, kad būtų aprūpinta visa ES.

Atsižvelgdamos į dabartines ir naujas imuninės sistemos neatpažįstamas SARS-CoV-2 atmainas, Europos Komisija ir valstybės narės taip pat derasi dėl naujų sutarčių su bendrovėmis, kurių vakcinos jau įtrauktos į ES vakcinų krepšelį, kad galėtų įsigyti pakankamą skubiai pritaikytų vakcinų kiekį imunitetui sustiprinti ir prailginti.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: