Europos Komisija rekomenduoja pritarti susitarimui dėl „Brexit’o“

Europos Komisija šiandien rekomenduoja, kad Europos Vadovų Taryba pritartų susitarimui, kurį derybininkai pasiekė dėl Susitarimo dėl išstojimo, įskaitant persvarstytą Protokolą dėl Airijos ir Šiaurės Airijos, ir patvirtintų persvarstytą Politinę deklaraciją dėl būsimų ES ir JK santykių. Europos Komisija taip pat rekomenduoja, kad šiam susitarimui taip pat pritartų Europos Parlamentas. Susitarimas pasiektas po Europos Komisijos ir Jungtinės Karalystės derybininkų intensyvių derybų pastarosiomis dienomis.

Europos Komisijos Pirmininkas Jeanas-Claude’as Junckeris sakė: „Šis susitarimas – sąžiningas kompromisas tarp Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės. Jis liudija abiejų derybų šalių pasiryžimą ir valią pasiekti tai, kas geriausia Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės piliečiams. Turime naujai sutartą protokolą, kuriuo saugoma taika ir stabilumas Airijos saloje ir visiškai apsaugoma ES bendroji rinka. Tikiuosi, kad pavyks tai įgyvendinti ir suteikti taip reikalingo aiškumo mūsų piliečiams ir verslui.“

ES vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier sakė: „Pastarosiomis dienomis vyko sudėtingos diskusijos. Mums pavyko rasti sprendimus, kurie visiškai apsaugo bendrosios rinkos vientisumą. Sukūrėme naują ir teisiškai veiksmingą sprendimą, skirtą išvengti realios sienos ir apsaugoti taiką bei stabilumą Airijos saloje. Tai sprendimas, tinkamas Europos Sąjungai, Jungtinei Karalystei ir Šiaurės Airijos žmonėms bei verslui.

Kad Susitarimas dėl išstojimo įsigaliotų, jį turi ratifikuoti ES ir JK. Europos Sąjungoje susitarimo dėl išstojimo pasirašymui pirmiausia turi pritarti ES Taryba, o tada jis siunčiamas pritarti Europos Parlamentui. Jungtinė Karalystė turi ratifikuoti Susitarimą pagal savo pačios konstitucinę tvarką.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: