Europos Komisijos mokslininkai sukūrė naują kontrolinę medžiagą, kuri užtikrins patikimesnius koronaviruso testus

Europos Komisijos mokslininkai sukūrė naują kontrolinę medžiagą, kurią laboratorijos gali naudoti tikrindamos, ar jų koronaviruso testai veikia tinkamai, ir siekdamos išvengti klaidingų rezultatų. Teigiama kontrolinė medžiaga užtikrins, kad laboratoriniai viruso testai būtų patikimi.

Už mokslinius tyrimus, inovacijas ir Jungtinį tyrimų centrą atsakinga Europos Komisijos narė Mariya Gabriel sakė: „Tai pavyzdys, rodantis, kaip ES mokslas, reaguodamas į dabartinę krizę, veikia tinkamu laiku ir tinkamoj vietoj. Jungtinį tyrimų centras greitai nustatė galimą koronaviruso protrūkio valdymo spragą ir nedelsdamas ėmėsi veiksmų šiai spragai pašalinti. Naujoji kontrolinė medžiaga turi potencialo padidinti ES pajėgumą reaguoti į viruso protrūkį ir nešvaistyti vertingų išteklių neefektyviems testams.“

Šiandien siuntimui į tyrimų laboratorijas visoje ES jau paruošta 3 000 mėginių. Tai labai koncentruota medžiaga, viruso testui jos reikia labai mažai. Laboratorija, turėdama vieną mėgintuvėlį su šia medžiaga, gali atlikti iki 20 000 testų. Taigi dabartinės paruoštos medžiagos partijos turėtų pakakti 60 mln. viruso testų visoje ES.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: