Europos krepšinio čempionate kova ir dėl olimpinių kelialapių

Šeštadienį prasidedantis Europos vyrų krepšinio čempionatas bus ypatingas – jame bus kovojama ne tik dėl medalių, bet ir dėl teisės žaisti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Žemyno pirmenybių kovas rodys „Viasat Sport Baltic“, TV3 televizijos, naujienų ir pramogų portalas tv3.lt. Čempionatas pirmą kartą vyks keturiose šalyse – Latvijoje, Kroatijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje.

Vaizdo reportaže žiūrėkite „Viasat Sport Baltic“ komentatoriaus Vaido Čeponio prognozes „Eurobasket 2015“ grupių etapui ir Lietuvos rinktinei.

Turnyre jėgas išmėgins 24 rinktinės, suskirstytos į keturias grupes. Lietuvos komanda rungtyniaus D grupėje Rygoje su Latvija, Estija, Belgija, Čekija ir Ukraina.

A grupėje žais Rusija, Bosnija ir Hercegovina, Prancūzija, Suomija, Lenkija ir Izraelis. B grupė vadinama „mirtininkų“ grupe. Joje kausis Ispanija, Serbija, Italija, Vokietija, Turkija ir Islandija. C grupėje santykius aiškinsis Graikija, Kroatija, Slovėnija, Makedonija, Gruzija, Olandija.

Į kitą etapą pateks po keturias pajėgiausias grupių ekipas. Antrajame etape jau nebus grupių varžybų, iškart vyks aštuntfinalis. Čempionato finalininkai iškart pateks į olimpiadą, o 3–7 vietas užėmusios rinktinės grumsis olimpiniame atrankos turnyre.

Lietuvos rinktinė prieš pirmenybes žaidė dešimt kontrolinių rungtynių, iš jų laimėjo septynerias. Mūsų šalies nacionalinės komandos treneris Jonas Kazlauskas nerimauja, kad nedaug laiko gavo su rinktine apsiprasti Jonas Valančiūnas, po traumos daugiau nei pusmetį nerungtyniavęs Mantas Kalnietis dar neįgijo geros sportinės formos. Tačiau apskritai strategas komandos pasirengimu nenusivylęs.

Mūsų šalies ekipa pirmąsias rungtynes šeštadienį, 21.30 val., žais su Ukrainos krepšininkais. Lietuvos garbę gins keturi rinktinės debiutantai – Deividas Gailius, Lukas Lekavičius, Domantas Sabonis ir Artūras Milaknis.

Lietuvos krepšininkai Europos čempionais yra tapę tris kartus – 1937, 1939 ir 2003 metais. 2007-aisiais lietuviai iškovojo bronzą, o 2013-aisiais – sidabrą.

Šiame Europos čempionate, kuris baigsis rugsėjo 20 dieną, daugelio specialistų nuomone, vieni pagrindinių kandidatų laimėti auksą yra prancūzai ir ispanai. Dėl čempionų titulo pasiryžę kautis ir serbai. Itin pajėgios Kroatijos, Italijos, Graikijos rinktinės.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: