Europos Parlamentas panaikino V.Uspaskich neliečiamybę

Atmetęs Liberalų ir demokratų frakcijos pirmininko Guy Verhofstadt prašymą atidėti balsavimą (209 balsai už, 348 prieš, 46 susilaikė), trečiadienio vakarą Europos Parlamentas panaikino europarlamentaro Viktoro Uspaskich (Liberalai ir demokratai) teisinę neliečiamybę apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo byloje.

EP sprendime pažymima, kad neliečiamybės panaikinimas nėra tolygus pareiškimui apie asmens kaltumą ar nekaltumą -dėl to sprendžia Lietuvos teismai. Jame taip pat primenama, kad praėjusioje kadencijoje, 2010 m. rugsėjo 7 d., Europos Parlamentas jau buvo panaikinęs V. Uspaskich neliečiamybę, o iš dokumentų vis dėlto matyti, kad faktinės kaltinimo aplinkybės visuomet buvo tokios pačios”. Be to, „V. Uspaskichui pateikti kaltinimai nesusiję su jo, kaip Europos Parlamento nario, veikla“.

EP Teisės reikalų komitete tebesvarstomas dar vienas Lietuvos generalinio prokuroro prašymas panaikinti V.Uspaskich neliečiamybę, susijęs su byla dėl teismo įžeidimo. Dėl to bus balsuojama vienoje iš vėlesnių sesijų.

 

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: