Europos Parlamento nariai – prieš V. Putino pastangas falsifikuoti Europos istoriją

Trečiadienį Strasbūre Europos Parlamente (EP) vykusiuose Lenkijos EP narių inicijuotuose debatuose apie „Europos istorijos ir Antrojo pasaulinio karo atminties iškraipymą“ dauguma parlamentarų išreiškė solidarumą ir vienybę prieš Rusijos prezidento Vladimiro Putino pastangas  falsifikuoti istorinius faktus apie Antrąjį pasaulinį karą. EP nariai priminė apie įvairius totalitarinių režimų – fašizmo ir komunizmo – nusikaltimus, padarytus įvairiose valstybėse. 

Ši diskusija – tai EP narės Rasos Juknevičienės inicijuotos rezoliucijos dėl „Europos atminties Europos dabarčiai“, priimtos parlamente praeitų metų rugsėjį – tąsa. 

Kalbėdama debatuose ji dėkojo Rusijos prezidentui V. Putinui už tai, kad jis padarė didžiulę reklamą rezoliucijai. 

Pasak R. Juknevičienės, V. Putinas savo istorinėse studijose rėmėsi Rusijoje vis dar įslaptintų archyvų medžiaga, naudojo juos kaip informacinio karo įrankį. 

„Siūlau prezidentui V. Putinui ne selektyviai, bet visiškai atverti Stalino laikų archyvus. Turime žinoti, kaip Stalinas atsisakė priimti žydus iš Hitlerio okupuotos Lenkijos 1939 metais. Jis, pavyzdžiui, galėtų nurodyti  grąžinti Lietuvai 1991 metais pavogtus KGB archyvus. Norime žinoti, kaip Maskvos kalėjime buvo nužudytas antisovietinio pasipriešinimo vadas Jonas Žemaitis“, – sakė parlamento narė.

Ji teigė, kad „pasaulis turi žinoti, kaip 1944 metais Raudonajai Armijai buvo leista žaginti moteris ir naikinti civilius, vos peržengus Karaliaučiaus krašto sieną, kas pjaustė nėščių moterų pilvus ir traukė iš jų negimusius kūdikius. Tačiau vietoje to mes matome Kremliaus skatinamą žmogėdros Stalino garbinimą ir SSRS šlovinimą“, – kalbėjo R. Juknevičienė.

Parlamentarė pabrėžė, kad totalitarizmas prasideda nuo melo. „Mūsų priedermė – ginti tiesą, kad apgintume taiką“, – sakė ji.

Europos liaudies frakcijos delegacijos Lietuvoje vadovas Andrius Kubilius teigė, kad „šios dienos diskusija vyksta todėl, kad mes matome, kaip elgiasi Putinas, kaip veikia sovietų propaganda ir kaip stengiamasi įtikinti, kad Lenkija buvo kalta, kad Hitleris ir Stalinas ją pasidalijo ir okupavo“.

„Šiandien mes pasisakome prieš Kremliaus propagandą. Norėčiau pasakyti labai paprastą dalyką: P. Putinai, jums nepasiseks mėginant suskaldyti Europą istorijos klausimu. Mes pasisakome už tiesą, nes ji išlaisvina, ir tai yra Europos stiprybė. Mes norime palinkėti tokios pačios stiprybės ir Rusijos piliečiams“, – pažymėjo EP narys.  


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: