Europos Parlamento narių Rasos Juknevičienės ir Andriaus Kubiliaus pokalbis su Jerevane įsikūrusio Regioninių studijų centro direktoriumi Richard Giragosian

Pokalbyje apžvelgiama politinė situacija Armėnijoje bei derybos dėl Kalnų Karabacho.

Pasak EP narės R. Juknevičienės, vyresniajai kartai Armėnija gerai žinoma.  Daug žmonių ten yra keliavę, džiaugėsi kalnais, savotišku gyvenimo būdu. Tačiau šiandien Armėnija Lietuvoje yra mažiau žinomas kraštas, ypač –  jaunajai kartai.

„Mums, dirbantiems Europos Parlamente, tai yra svarbi šalis. Tai Europos Sąjungos Rytų partnerystės šalis. Ir Andriui Kubiliui, „Euronesto“,  Europos Parlamento delegacijos, kuri atsakinga yra už ryšius su Rytų kaimynystės šalimis, prezidentui, ir man, kaip pietų Kaukazo delegacijos vicepirmininkei, labai rūpi, kas vyksta Armėnijoje, tuo labiau  kad 2018 metais įvyko dideli pokyčiai. Armėnijoje vyksta tikrai įdomūs dalykai, kurie, manau, bus įdomūs ir jums“, – sakė EP narė.

Pasak Richard Giragosian, Armėnija per pastaruosius dvejus metus  pajudėjo kur kas greičiau ir arčiau ES. Dėl esminio ir ilgalaikio demokratijos pokyčio šalis įvairiais būdais kopijuoja Baltijos valstybes. 2018 m. Armėnijoje patyrėme gana retą taikią žmonių pergalę ir yra mažiau priklausoma nuo Rusijos. Tuo pačiu metu šioje šalyje vyksta ryškios ekonominės ir politinės reformos.

„Kita vertus, iššūkiai nei sumažėjo, nei išnyko. Labiau demokratiška Vyriausybė Armėnijoje reiškia didesnius žmonių lūkesčius ir standartus. Santykiai  su kaimynėmis – Turkija ir Azerbaidžanu, taip pat su kitu problemišku kaimynu – Iranu vis dar lieka iššūkiu Armėnijos nepriklausomybei“, – sakė R. Giragosian.

Pokalbio pabaigoje A. Kubilius pabrėžė palaikymą Armėnijai: „Mes labai palaikome Armėnijos vystymąsi, modernizaciją, sėkmingą ekonominį vystymąsi artėjant prie Europos Sąjungos. Tai mūsų požiūris ir vizija, nes Armėnija yra labai svarbi Rytų Partnerystės regione. Nuo šios šalies sėkmingos plėtros priklauso viso regio, visos Europos ir net pačios Rusijos ateitis. Tai mes matome kaip labai svarbų dalyką. Deja, šiuo metu šis regionas yra nesėkmingų pokyčių Rusijoje, kurioje nyksta demokratija, įkaitas. Tačiau tai tik dar kartą  rodo, kad mes turime bendrą iššūkį, bendras problemas – rasti būdus tiems iššūkiams spręsti“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: