Europos Parlamento narys A. Kubilius kreipėsi į V. Putiną ir paragino nebijoti paprastų Rusijos žmonių

Europos Parlamento (EP) narys Andrius Kubilius ketvirtadienį Europos Parlamente vykusio plenarinio posėdžio metu kreipėsi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną dėl Rusijoje priimto „užsienio agentų“  įstatymo ir paragino nebijoti savo šalies žmonių. 

Pasak EP nario, šis Rusijos Valstybės Dūmoje lapkričio mėnesį priimtas įstatymas, galintis suteikti vyriausybei teisę tinklaraštininkus, žurnalistus ir socialinių tinklų vartotojus priskirti prie „užsienio agentų“, pirmiausia rodo, kad Rusijos valdžia bijo savo žmonių. 

„Todėl aš norėčiau kreiptis į poną Putiną. Pone Putinai, nebijokite paprastų Rusijos žmonių! Kai valdžia pradeda bijoti savo žmonių, kai pradeda kovoti su savo žmonėmis ir dėl to pažeidžiamos pagrindinės žmogaus teisės, mes turime panaudoti visas savo galias – ne tik Europos Sąjungos galias, bet ir Europos Tarybos, kurioje Rusija neseniai atgavo visas savo teises, galias, taip pat turime panaudoti Europos Tarybą, Venecijos konvenciją, Vyriausybes, kurios yra ET narės ir paraginti apginti žmogaus teises Rusijoje nuo valdžios, kuri bijo savo žmonių“, – kalbėjo A. Kubilius.

Teisės aktu, kuriam Valstybės Dūma pritarė beveik vienbalsiai, išplečiamas galiojantis įstatymas, reglamentuojantis užsienio finansuojamas žiniasklaidos priemones. Ši iniciatyva buvo priimta 2017 metais reaguojant į JAV Teisingumo departamento sprendimą pripažinti Rusijos valstybės finansuojamą televiziją RT „užsienio agente“. 

Naujasis įstatymas galėtų būti taikomas visiems asmenims, platinantiems žiniasklaidos priemonių, įregistruotų kaip „užsienio agentai“, sukurtą turinį, ir gauna išmokas iš užsienio. Daugelis Rusijos gyventojų kritikavo šį žingsnį dėl to, kad buvo dar labiau apribota saviraiškos laisvė šalyje, o valdžiai leista veiksmingiau susidoroti su disidentais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: