Europos taurės starte – užtikrinta pergalė prieš Izraelio čempionus

448
0
DALINTIS

Sėkmingai Europos taurėje startavo Panevėžio „Lietkabelis“ (1/0), kuris namuose 86:72 (23:20, 17:22, 29:14, 17:16) sudorojo Izraelio čempionus Jeruzalės „Hapoel“ (0/1).

Savų sirgalių palaikomi panevėžiečiai rungtynes pradėjo sėkmingai – spurtu 7:0. Vėliau varžovai priartėjo, bet situaciją stabilizavo Kšištofo Lavrinovičiaus tritaškis – 10:6. Izraeliečiams dar kartą prisitraukus du tolimus metimus švystelėjo Lorenzo Williamsas. Vis dėlto svečiai buvo išlyginę rezultatą, kurį vėl „Lietkabelio“ naudai nusvėrė Donatas Tarolis (21:19). Kėlinį dvitaškiu užbaigė Gintaras Leonavičius – 23:20.

Antrasis ketvirtis startavo priešingai pirmajam – spurtu 6:0 jį pradėjo svečiai (26:23). Panevėžiečiams situacijos stabilizuoti nesisekė ir po Stratos Perperoglou dvitaškio varžovai atitrūko jau 6 taškais – 36:30. Tai tarsi išbudino „Lietkabelį“ ir gynybą suaktyvinę lietuviai po Žanio Peinerio dėjimo rezultatą išlygino – 38:38. Vis dėlto kiek sėkmingiau ketvirtį užbaigė svečiai – 42:40.

Įpusėjus trečiajam ketvirčiui Gary Taltono dvitaškis suteikė „Lietkabeliui“ 8 taškų pranašumą ir privertė Fotsį Katsikarį prašyti minutės pertraukėlės (56:48). Panašų atstumą Lietuvos vicečempionams pavyko išlaikyti iki pat ketvirčio pabaigos, o po Ž.Peinerio dvitaškio ir Simo Jasaičio dėjimo jis net tapo dviženklis – 69:56.

Po Darjušo Lavrinovičiaus dvitaškio įsibėgėjus ketvirtajam kėliniu skirtumas tapo itin solidžiu, o savo progos pasirodyti aikštėje sulaukė ir Lukas Aukštikalnis – 80:59. Varžovai į tai atsakė savo spurtu, kurį likus 2 minutėms nutraukė puolime kamuolį atkovojęs ir taškus pelnęs aidas Čepukaitis – 84:68.

„Lietkabelis“ šį sezoną išlieka nepralaimėjęs – ši pergalė prisidėjo prie šešių iškovotų vietiniame fronte. Tuo tarpu „Hapoel“ Izraelio čempionate, kuriame gina praėjusį sezoną iškovotą titulą, laimėjo vieninteles žaistas rungtynes.

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 20 (8 atk. kam.), Lorenzo Williamsas 13 (8 rez. perd.), Darjušas Lavrinovičius ir Gary Taltonas po 11, Žanis Peineris 8 (6 atk. kam.).

„Hapoel“: Curtisas Jerrellsas 23 (5/8 tritaškių, 6 rez. perd.), Austinas Daye 16 (4/6 tritaškių), Richardas Howellas 15 (6/13 dvitaškių), Stratos Perperoglou 8.