Europos vartotojų dienai – diskusija apie vartotojų teises

Jau tradicine tapusi diskusija apie vartotojų teises ir jų gynimo būdus, skirta Europos vartotojų dienai paminėti, šiais metais iš Vyriausybės atstovo tarnybos Panevėžio apskrityje persikėlė į Panevėžio teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centrą.

„Nusprendėme, kad renginys turi būti atviresnis visuomenei, pasikeitė dalyvių auditorija. Džiaugiamės, kad į kvietimą dalyvauti diskusijoje atsiliepė Panevėžio miesto seniūnaičiai“,- pokyčių priežastis aiškino Vyriausybės atstovė Panevėžio apskrityje Rasa Šošič.

Renginyje dalyvavo Lietuvos metrologijos inspekcijos viršininkas Algirdas Skripėta, Panevėžio teritorinės darbo biržos direktorius Viktoras Trofimovas, „Sodros“ Panevėžio skyriaus direktorius Alfonsas Petrauskas, Panevėžio valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos vadovė Birutė Karmonienė, Valstybinės kelių transporto inspekcijos Panevėžio regiono direktorius Ramūnas Žukauskas, Valstybinės darbo inspekcijos Panevėžio teritorinio skyriaus vedėjas Rimantas Trota, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Panevėžio teritorinio skyriaus viršininko pavaduotoja Jūratė Vaitiekūnienė, Valstybinės augalininkystės tarnybos Panevėžio regiono vedėjas Vaidas Špokavičius, Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Panevėžio skyriaus vedėjas Antanas Šleivys, Lietuvos metrologijos inspekcijos Panevėžio apskrities skyriaus viršininkė Vitalija Rukavičienė bei Panevėžio miesto seniūnaičiai. Diskusiją moderavo R.Šošič.

Renginio dalyviai turėjo galimybę išsamiai susipažinti su Lietuvos metrologijos inspekcijos veikla. Šios tarnybos vadovas A.Skripėta pateikė itin daug aktualios informacijos apie inspekcijos misiją, jos atliekamus darbus ginant vartotojų teises, įvardijo bene dažniausiai pasitaikančius pažeidimus, kuriuos inspekcija fiksuoja patikrinimų metu bei reaguodama į skundus.

Diskusijos dalyviai pripažino, kad vartotojų skundų nemažėja. A.Šleivys, R.Trota, J.Vaitiekūnienė, R.Žukauskas akcentavo, kad didesnis vartotojų skundų srautas nereiškia, kad daugėja vartotojų teisių pažeidimų: žmonės vis daugiau domisi savo teisėmis. „Praktiškai visos vartotojų teises ginančios tarnybos ne tik baudžia, bet vykdo aktyvią šviečiamąją, prevencinę veiklą. Šis darbas duoda rezultatų. Užuot numoję ranka, žmonės gina savo teises. Ypač džiugu, kad visuomenė tampa nepakanti nelegaliam darbui ir vis dažniau sulaukiame pranešimų apie nelegalų darbą, į kuriuos iš karto reaguojame“,- sakė darbo inspekcijos atstovas R.Trota.

„Sodros“ Panevėžio skyriaus direktorius A.Petrauskas pateikė informaciją apie „Sodros“ mokamas išmokas, išreiškė nerimą dėl šiek tiek ūgtelėjusio įmonių bankrotų skaičiaus. „Nesu linkęs manyti, kad tai susiję su geopolitine situacija. Būna, kad verslininkai neįvertina savo galimybių, tačiau mes ieškome kompromisų, sudarome galimybes skolas „Sodrai“ mokėti dalimis, jei tik tai gali padėti išsaugoti verslą“,- sakė A.Petrauskas.

“Tai, kad šiandien visi surinkome turėdami vieną tikslą – bendradarbiauti ginant žmogaus teises įvairiose gyvenimo srityse yra puikus tarpinstitucinio bendradarbiavimo pavyzdys“,- sakė šiais metais renginio šeimininku tapęs Panevėžio teritorinės darbo biržos direktorius V.Trofimovas

Diskusijos dalyviai pritarė R.Trotos pasiūlymui, kad vartotojų teises ginančios institucijos galėtų lankytis bendruomenių renginiuose ir vykdyti švietėjišką veiklą vartotojų teisių gynimo srityje. „Darbo inspekcija jau turi tokią praktiką rajonuose, mielai apsilankytume ir Panevėžio miesto bendruomenėse, jei tik sulauktume kvietimų“,- patikino R.Trota.

Diskusijoje dalyvavusieji seniūnaičiai džiaugėsi galimybe vienoje vietoje susitikti su įvairių institucijų, ginančių vartotojų teises, atstovais: „Puiki proga pažinti ir susipažinti ką kuri institucija veikia, kokie jų įgaliojimai, kada ir kokiais klausimais galima kreiptis. Seniūnaičiai sprendžia labai įvairiais problemas, sulaukia visokių prašymų iš gyventojų. Ši diskusija suteikė daug naudingos informacijos, kuri pagelbės kasdienėje veikloje“.

Kalbėdama apie renginio perspektyvas jo sumanytoja V.Rukavičienė vylėsi, kad jis taps dar atviresnis visuomenei, nes tai puiki proga visuomenei iš pirmų lūpų išgirsti atsakymus į vartotojams rūpimus klausimus.

„Svarbus visų vartotojų teises ginančių institucijų bendradarbiavimas. Svarbu ir tai, kad renginys sulaukia vis didesnio palaikymo ne tik Panevėžio apskrityje. Šiandien jame dalyvavo ir puikų pranešimą perskaitė Lietuvos metrologijos inspekcijos vadovas A.Skripėta. Šiandien su mumis diskutavo ir nenusivylė tuo ką išgirdo bei sužinojo Panevėžio seniūnaičiai. Tad pritarčiau renginio organizatorei V.Rukavičienei – žinią apie vartotojų teisių gynimo galimybes reikia skleisti dar plačiau“,- apibendrindama diskusiją sakė Vyriausybės atstovė R.Šošič.
Kovo 15 diena paskelbta Pasauline vartotojų teisių diena. Europos Sąjungoje (ES) ši diena vadinama Europos vartotojų diena. Šią dieną vartotojų gynimo organizacijos visame pasaulyje organizuoja renginius, kuriais siekiama informuoti vartotojus apie jų teises ir jų gynimo būdus; atkreipti žiniasklaidos dėmesį į vartotojų teisių pažeidimus; paskatinti visuomenę aktyviai įsitraukti į vartotojus ginančių organizacijų veiklą.
Vyriausybės atstovo tarnybos Panevėžio apskrityje inf.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: