Evaldas Ivanauskas Žana Dark 2020

Evaldo Ivanausko fotomontažų paroda „Pašnekesiai su Vincu Firinausku“

Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4, Vilnius) balandžio 13 – gegužės 14 d. veiks Evaldo Ivanausko fotomontažų paroda „Pašnekesiai su Vincu Firinausku“.

Parodos pristatymas ir susitikimas su autoriumi vyks balandžio 13 d. (trečiadienį) 17.00 val.

Panevėžietis fotomenininkas Evaldas Ivanauskas parodoje pristatys naujausią darbų ciklą „Pašnekesiai su Vincu Firinausku“, kuriame naujam gyvenimui atgyja tarpukarį menančios fotografijos. Dviejų fotografų dialogas nužymi klasikinės ir šiuolaikinės fotografijos susitikimo ir interpretavimo gaires, sukuria asmeninius ir individualius pasakojimus apie XX a. pradžios gyvenimus bei intriguojančius, savitus ar net sapniškus pasaulėvaizdžius.

„Ciklo pradžią lėmė atsitiktinumas. 2004 metais Panevėžio kraštotyros muziejus rengė leidinį „Vincas Firinauskas ir jo fotografija“. Man, kaip šio leidinio dailininkui, projekto vadovė Zita Pikelytė patikėjo sudėlioti iliustracijas. Perrinkinėdamas nemažą pluoštą vaizdų, pajutau norą savaip surežisuoti siužetus, kuriuose dalyvautų V. Firinausko nuotraukų žmonės. Paveikė magiška senųjų fotografijų trauka. Vaizduose buvo kažkas atpažįstama ir artima. Iš nuotraukų žvelgiantys žmonės siejosi su asmeninių prisiminimų personažais ir žadino vaizduotę.“ – sako parodos autorius E. Ivanauskas.

O menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis papildo: „Neatsitiktinai šis ciklas vadinasi „Pašnekesiai su Vincu Firinausku“. Muziejų saugyklose glūdi neįtikėtini laiko nuslopintų prasmių lobiai. Prašnekinus juos galima rasti begalę svarbių atsakymų apie save, savo būsenas ir gyvenimą, apie mirtį ir džiaugsmo akimirkos prasmę. Visa tai įšaldyta senose fotografijose. Jas prakalbinus vis gilėjantis pašnekesys gali užtrukti ilgai, visą gyvenimą. Būtent tokia archyvo perspektyva atskleidžiama vizualiame Evaldo Ivanausko ir Vinco Firinausko dialoge. Už tai mes jiems dėkingi.“

Lietuvos fotomenininkų sąjungos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: