Fejerverkai: kaip juos naudoti saugiau

Kiekvienų švenčių metu mes galime girdėti aplink sproginėjant fejerverkams – tai ypač populiaru kasmetinių Naujametinių švenčių laikotarpiu. Tačiau nors fejerverkai geba sukurti labai nuostabų grožį ir prisidėti prie jaukesnės atmosferos sukūrimo mūsų šventės metu, vis dėlto jei juos netinkamai naudosime, galime susidurti su nemenkais sunkumais. Todėl jei jūs taip pat planuojate savo šventės metu pasitelkti fejerverkus, turėtumėte pasinaudoti šiais saliutas.lt – fejerverkų ekspertų paruoštais, naudingais patarimais saugesniam fejerverkų naudojimui.

Vaikai niekuomet neturėtų uždegti fejerverkų

Kiekvienas suaugusysis privalo suprasti, kad niekuomet negalima leisti vaikams uždegti fejerverkų. Net jei jūs manote, kad tai nėra nieko pavojingo, nedarykite tokios didelės klaidos. Fejerverkus gali naudoti tik suaugusieji, kurie taip pat privalo atsižvelgti į visus keliamus reikalavimus ir saugumo standartus.

Naudodami fejerverkus nevartokite alkoholio

Kuomet norite naudoti fejerverkus, jokiu būdu nevartokite alkoholio. Fejerverkai turėtų būti naudojami tik tų asmenų, kurie yra blaivūs, adekvatūs ir atsakingi. Jei žmogus, kuris yra apsvaigęs, naudos fejerverkus, bus labai nesudėtinga susidurti su didele nelaime, kartu sukeliant pavojų ne tik sau, tačiau ir aplinkiniams žmonėms.

Laikykitės įstatymų ir elkitės adekvačiai 

Jūs turėtumėte pasidomėti, kokie yra vietos įstatymai, reglamentuojantys fejerverkų naudojimą. Kaip bebūtų gaila, tačiau pakankamai daug žmonių apie tai niekuomet nesusimąsto ir net neįsivaizduoja, kad fejerverkų naudojimui galėtų galioti tam tikri įstatymai. Bet kuriuo atveju, jūs turite elgtis adekvačiai ir saugiai, į fejerverkų naudojimą žvelgdami ypač atsakingai, neleisdami sau priimti nei vieno neapgalvoto ar skuboto sprendimo.

Fejerverkus pirkite iš patikimų ir licencijuotų pardavėjų

Fejerverkai visuomet turėtų būti įsigyjami tik iš patikimų ir licencijuotų pardavėjų, primena „Vilniaus saliutas“. Jokiu būdu fejerverkų neturėtumėte pirkti iš „trečių rankų“, kuomet fejerverkus parduoda neaiškūs fiziniai asmenys, negalintys jums pateikti pirkimo čekio. Bet kuriuo atveju, šiuolaikinėje rinkoje yra daugybė fejerverkais teisėtai prekiaujančių ir visas reikalingas licencijas turinčių bendrovių, todėl jums neturėtų būti sudėtinga surasti šios srities specialistus, kurių siūloma įsigyti produkcija būtų labai kokybiška.

Fejerverkus naudokite ant kieto paviršiaus

Visuomet fejerverkus naudokite tik ant kieto ir lygaus paviršiaus. Tai reiškia, kad fejerverkai turėtų būti pastatomi tiesiai ir stabiliai. Dėl šios priežasties fejerverkų niekuomet nereikėtų naudoti ant žolės ar savo namo vejos. Jei tai yra neišvengiama, tuomet ant vejos padėkite storą lentą, kuri būtų tiesi ir galėtų užtikrinti, kad jūsų fejerverkai bus stabilioje padėtyje.

Fejerverkus naudokite atviroje vietoje, toliau nuo stebinčiųjų

Fejerverkai privalo būti naudojami atviroje vietoje, kuo toliau nuo įvairių pašalinių objektų, kurie galėtų sukelti papildomą pavojų fejerverkų naudojimo metu. Be to, būtina atsižvelgti ir į atstumą, esantį tarp fejerverkų ir juos stebinčiųjų žmonių. Kuo didesnis atstumas bus pasirinktas, tuo saugiau galės jaustis fejerverkų šou stebėtojai.

Fejerverkus uždekite būdami tinkamoje padėtyje

Niekada fejerverkų uždegimo metu neturėtumėte būti pasilenkę arti fejerverkų ar jų uždengę savo galva ar visu korpusu. Jūs niekuomet negalite žinoti ar fejerverkas nesprogs. Todėl siekdami apsisaugoti, privalote laikytis visų būtinų saugumo priemonių. Taip pat jokiu būdu neturėtumėte fejerverkų laikyti savo rankose, kuomet jos uždegate ir leidžiate į dangų.

Vienu metu nenaudokite daugybės fejerverkų

Neturėtumėte vienu metu uždegti daugiau nei vieno fejerverko. Tai galėtų sukelti papildomą pavojų tiek jums, tiek ir aplinkiniams žmonėms. Jūs turite elgtis atsakingai ir vienu naudoti tik vieną konkretų pasirinktą fejerverką.

Nenaudokite nekokybiškų ar tinkamai neveikiančių fejerverkų

Kartais net ir įsigijus fejerverkus iš patikimų pardavėjų, galima susidurti su papildomais nepatogumais, pvz., tuomet, kai uždegus fejerverką, jis staiga ima ir užgęsta. Tokioje situacijoje jūs jokiu būdu neturėtumėte akimirksniu eiti prie fejerverko ir jį bandyti uždegti iš naujo. Vietoje to, jūs turėtumėte kurį laiką palaukti, o tuomet neužsidegusį fejerverką įdėti į vandenį, galiausiai juo atsikratant. Trumpiau tariant, turite nepamiršti, kad jei fejerverkas užgeso, jo pakartotinai bandyti uždegti tikrai niekuomet neturėtumėte. Lygiai tas pats galioja ir fejerverkams, kurie jų naudojimo metu atrodo pažeisti ar manote, jog jų būklė nėra tinkama.

Pasirūpinkite papildomu vandens šaltiniu

Naudojant fejerverkus, visuomet yra būtina iš anksto pasirūpinti ir papildomu vandens šaltiniu. Tam galite pasitelkti tiek keletą vandens kibirų, tiek ir bet kokią kitą vandens pripildytą talpą. Be to, jūs taip pat galite pasirūpinti ir gesintuvu. Tai būtų puikus sprendimas, kuris galėtų labai efektyviai apsaugoti, jei vis dėlto fejerverkų naudojimo metu iškiltų gaisro pavojus.

Vėjuotos oro sąlygos

Jei oro sąlygos yra vėjuotos, turite suprasti, kad fejerverkų naudojimas nėra rekomenduotinas. Tuo tarpu, jei nenorite atsisakyti fejerverkų šou, būtinai privalu atsižvelgti į vėjo kryptį. Tai reiškia, kad fejerverkai tokiu atveju turėtų būti leidžiami ta kryptimi, kuria vėjas juos pūstų nuo stebėtojų, o ne į juos.

Su nenaudojamais fejerverkais elkitės labai atsakingai

Natūralu, kad fejerverkus jūs įsigysite gerokai anksčiau nei prasidės jūsų organizuojama šventė, todėl turėtumėte didelį dėmesį skirti ir tinkamam jų laikymui. Tai reiškia, kad įsigijus fejerverkus, privalote užtikrinti, kad jie bus saugūs ir jų neveiks jokie neigiami pašaliniai veiksniai.

Tinkamai atsikratykite panaudotais fejerverkais

Kuomet panaudosite fejerverkus, jų likučiais turėtumėte tinkamai ir saugiai atsikratyti. Jokiu būdu akimirksniu neturėtumėte jų išmesti į savo šiukšlių dėžę. Tai būtų labai pavojingas sprendimas. Visų pirma turėtumėte leisti jiems atvėsti. Tuomet būtų naudinga juos įmerkti į vandenį ir kurį laiką jame palaikyti. Tik tuomet galėsite juos išmesti į atitinkamus šiukšlių konteinerius, pritaikytus tokio tipo atliekoms.

Fejerverkai turėtų būti naudojami tik lauke

Fejerverkai visuomet ir visais atvejais privalo būti naudojami tik lauke, t.y. po atviru dangumi, kuomet aplink nėra jokių pašalinių objektų. Nei vienas vartotojas neturėtų jų naudoti savo namuose ar kitose uždarose patalpose. Be to, fejerverkai negali būti naudojami ir daugiabučių namų balkonuose, todėl jei turėjote tokių minčių, kaip įmanoma greičiau jų atsisakykite.

Dėvėkite apsauginius akinius

Galbūt jums tai skamba pakankamai neįprastai, nes jūs iki šiol niekuomet nematėte nei vieno žmogaus, kuris fejerverkus naudotų dėvėdamas apsauginius akinius. Tačiau nepaisant to, dėvėti apsauginius akinius rekomenduojama visais atvejais, kai yra naudojami fejerverkai. Jūs privalote imtis visų saugumo priemonių.

Fejerverkai ir gyvūnai

Turite suprasti, kad didžioji dalis gyvūnų labai neigiamai reaguoja į fejerverkus. Todėl jei jūs turite naminių augintinių, kurie dažnai būna jūsų nuosavo namo kieme, naudodami fejerverkus jokiu būdu neleiskite, kad jie būtų netoliese. Pasirūpinkite, kad jūsų naminiai augintiniai būtų saugiai uždaryti namuose ir neturėtų jokios galimybės ištrūkti. Taip pat turėtumėte savo namuose sukurti augintiniams tinkamas ir saugias sąlygas, kad fejerverkų leidimo metu jie galėtų jaustis saugiau ir sumažinti savo jaučiamą stresą. Be to, jei fejerverkai bus leidžiami netoliese jūsų namo, būtų naudinga tuo metu savo namuose įjungti muziką ar televizorių, tokiu būdu susilpninant jūsų augintinių girdimus pašalinius fejerverkų skleidžiamus garsus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: