Festivalio gijos nusitęsė per kelis rajonus

Rugpjūčio 7 d. Panevėžio „Veiklių moterų“ klubo vadovės Danutės Krikšiūnienės pakviesti vyko Panevėžio trečio amžiaus universiteto studentai į Radviliškio ir Kėdainių rajonus. Kartu važiavo Panevėžio meno kolektyvas „Nevėžis“ vadovaujamas Vytauto Rutkausko. Jie visi dalyvavo lietuvių-lenkų draugystės festivalyje.

Festivalio atidarymas vyko Vadokliuose (Radviliškio r.), per atidarymą grojo ir dainavo „Nevėžio“ muzikantai. Buvo padėtos gėlės prie paminklo, skirto Vytautui Didžiajam, prie paminklinės lentos poetui Nobelio premijos laureatui Henrikui Sienkevičiui. Aplankytas ilgamečio Vadoklių kunigo Antano Valantino muziejus. Ąžuolų parke atidengtas atminimo žymuo, pasodinti vardiniai ąžuolai.

Sidabravo bažnyčioje šv. Mišias lenkų kalba aukojo du vienuoliai kapucinai iš Kauno. Mišiose giedojo lenkų choras. Keletą kurinių šis choras atliko vėliau bažnyčioje, dainavo lenkų ansamblis iš Kauno, grojo ir dainavo muzikantai iš Panevėžio. Visi buvo pakviesti pasivaišinti ir pabendrauti agapėje.

Vėliau nuvykta į Dotnuvą. Čia prisijungė Kėdainių lenkų ansamblis „Issa“. Buvo aukotos šv. Mišios. Po to bažnyčioje buvo koncertas. Po jo sveikinimo žodžiai ir dovanėlės. Tos dienos renginių koordinatorė ir vertėja buvo Irina Duchovska. Daug išgirdome, pamatėme, bendravome.

Aplankytas ilgamečio Vadoklių kunigo Antano Valantino muziejus

Ona Striškienė, Panevėžio trečio amžiaus universiteto studentė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: