Festivalyje grojo ir septynmetė atlikėja

Kovo 8-ąją Ukmergėje prasidėjęs tradicinis tarptautinis perkusinės muzikos festivalis „Percussion Ukmergė 2015” truko keturias dienas.

Pirmasis koncertas buvo skirtas moterims. Pilna Kultūros centro žiūrovų salė klausėsi mušamųjų virtuozo Andrei Pushkarev ir įvairiais instrumentais grojančios grupės „Xylem trio”.

Dar vienas perkusinės muzikos festivalio koncertas vyko Taujėnų dvare. Jo metu grojo beveik visi į festivalį atvykę muzikantai.

Dvare koncertavo jaunieji perkusininkai, dalyvavę dvi dienas vykusiame tarptautiniame jaunųjų talentų mušamaisiais instrumentais konkurse.

Jų meistriškumą vertino septynių narių komisija: komisijos pirmininkas Ludwig Albert iš Belgijos, nariai: Rihards Zalupe iš Latvijos, A. Pushkarev iš Ukrainos, Chin-Cheng Lin iš Taivano, Tomas Nilsson ir Marius Sobye iš Norvegijos bei Pavelas Giunteris iš Lietuvos. Savo meistriškumą demonstravo paskatinamąjį prizą laimėjęs norvegas Audun Larsen. Konkurse pirmąją vietą iškovojo Guntars Freiberg, antrąją – Mikus Balinš, trečiąją – Elvijs Endelis. Visi šie jaunieji muzikantai atvyko iš Latvijos. Koncerto pabaigoje vaikinai pranešė, kad festivalio metu susibūrė į grupę „Perpetum ritmico“ ir visi kartu atliko kūrinį.

Koncerte marimba grojo L. Albert ir Chin-Cheng Lin. Vibrafonu savo naujausią kūrinį atliko A. Pushkarev. Mušamuoju instrumentu grojo ir balsą pasitelkęs P. Giunteris.

Norvegų ansamblio „SISU Percussion Ensemble” atlikėjai pademonstravo, kad galima groti ir balionais – juos maigant ar trinant šlapiomis rankomis. Žiūrovai muzikantams atsidėkojo ilgais plojimais.

Mažu vakaro stebuklu tapo būgnais grojusi septynmetė Fausta Šukytė. Muzikantė pasakojo, kad kartu su tėvais atvyko iš Kauno. Muzikuoti Fausta pradėjo dar nemokėdama vaikščioti. Kalėdų Seneliui padovanojus pirmuosius būgnus, ji užsidarydavo kambaryje ir grodavo. Po to groti būgnais ją pradėjo mokyti Kęstutis Didvalis. Šiuo metu Fausta koncertuoja viena, tačiau dar prieš pusmetį ji pasirodydavo su Muzikos mokyklos grupe. Neseniai F. Šukytė koncertavo Birštone, Šiauliuose.

Po mažosios muzikantės pasirodymo ją pasveikino ir įteikė prizą UAB „SMD“ direktorius Valdas Petronis.

Kovo 11-oji festivalio dalyviams prasidėjo trumpu pasirodymu miesto centre. Vakare laukė festivalio uždarymo koncertas. Sausakimšoje Kultūros centro salėje styginiais instrumentais grojo Lietuvos kamerinis orkestras, diriguojamas Modesto Pitrėno. Bendri orkestro ir perkusininkų atliekami kūriniai kėlė plojimų audras.

Festivalyje grojusiems muzikantams ir festivalio rėmėjams rajono meras Vydas Paknys įteikė padėkas ir festivalį priminsiančius stiklinius prizus.
Arvydas PĖŠINA

gimtoji_zeme


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: