Organizatorių nuotr.

Festivalyje „Tiltai“ – platus šalies mėgėjų teatrų spektras

Panevėžio rajono kultūros lauko vizitine kortele tapęs Lietuvos mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai“ grįžta su turtinga ir spalvinga programa. Per tris dienas Paįstrio kultūros centro organizuojamame renginyje bus galima išvysti 13 spektaklių, išgirsti du koncertus ir dalyvauti viename susitikime su knygų autoriais. Tradicija tapęs, 22-ą kartą vykstantis festivalis, iš įvairių šalies kampelių Paįstrio apylinkėse buria teatro mėgėjus bei profesionalus pasidalyti patirtimi, žiniomis ir emocijomis.

Nuo Paįstrio iki Paliukų

Šiųmetė mėgėjų teatrų festivalio „Tiltai“ programa žiūrovams bus pristatyta trijose scenose: Paįstrio kultūros centre, Paįstrio lauko scenoje ir Juozo Zikaro muziejuje, Paliukuose.

Renginį atidarys mažiausieji – ketvirtadienį vyks Lietuvos vaikų ir jaunimo apžiūra-šventės „Šimtakojis“ Panevėžio rajono atrankos turas. Čia pasirodys Raguvos vaikų ir jaunimo teatro studija „Šypsena“, Paįstrio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Skruzdėlė“, Ramygalos kultūros centro vaikų teatras „AkMenukai“ ir Tiltagalių kultūros centro „Kišeninis teatras“.  Komisijos pripažinti geriausieji Panevėžio rajoną atstovaus Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojame XII respublikiniame vaikų ir jaunimo teatrų konkurse „Šimtakojis“.

Šeštadienį teatro mylėtojai laukiami Paįstrio kultūros centre, kur lauks įvairių emocijų kupina diena. Programą 13.00 val. pradės Paįstrio kultūros centro teatras su spektakliu „Aukso puodas“ ir Vilniaus kultūros centro teatro studija „Elementorius“ su „Skraidančiu norų krėslu“. Po iš Vilniaus atkeliavusio teatro „Arbatvakariai“ pasakojimo „Mūsų Bėja“ renginys persikels į lauko sceną, kur Panevėžio lėlių vežimo teatras pristatys „Liūdnai linksmą pasaką“ visai šeimai.

Trečiosios festivalio „Tiltai“ dienos programos pradžia – 13.00 val. Paįstrio kultūros centre Pasvalio Gintaro Kutkausko teatras rodys pagal Vytauto V. Landsbergio pjesę parengtas „Angelų pasakas“. Atviras erdves mėgstantys, šimtamečių medžių draugija besimėgaujantys itin laukiami Paliukuose, Panevėžio rajone, kur Juozo Zikaro muziejaus kieme bus pristatyti trys spektakliai: Rokiškio kultūros centro Bajorų lėlių teatro „ČIZ“ pasakojimas „Pasakėčios kaip akėčios“, Anykščių kultūros centro teatro drama „Daukantas“ ir Kretingos rajono kultūros centro Kurmaičių teatro spektaklis „Gegužio vienatvės“.

„Šiais metais kaip niekada plati dalyvaujančių mėgėjų teatrų geografija: nuo Rokiškio iki Kretingos, nuo Pasvalio iki Vilniaus. Taip per dvi dienas žiūrovai gali susipažinti su labai įvairių Lietuvos vietovių teatrais, palyginti juos vieną su kitu ir susiformuoti savą požiūrį į šią kūrybos sferą, – sako renginio idėjos autorė, Paįstrio kultūros centro  direktorė Daiva Kiršgalvienė. – Beabejo, „Tiltai“ erdvė susitikti ir patiems kūrėjams: išvysti kitų spektaklius, išsakyti pastebėjimus, inicijuoti naujus projektus. Nors festivalis trunka tik kelias dienas, jo reikšmė patiems kūrėjams, idėjų dalijimuisi jaučiama dar kelis mėnesius po to.“

Teatras, knygos ir muzika

Įkvėpimo Lietuvos mėgėjų teatrų festivalyje „Tiltai“ galės dairytis ne tik vertinantys veiksmą scenoje, bet ir knygų mėgėjai. Šeštadienį  16.00 val. Paįstrio kultūros centre vyks susitikimas su rašytojais Audriumi ir Aušra Skačkauskais.

„Susitikimo pavadinimas – „Kiek gyvenime teatro?“ – neatsitiktinis. Audrius buvo žurnalistas, yra išleidęs kelias knygas, pagal kurias neseniai teatre „Menas“ buvo pastatytas spektaklis. Aušra – poetė, rašytoja, o jos sūnus – žinomas aktorius. Įdomu ir juos, ir žiūrovus pakviesti į akistatą su teatru gyvenime: kiek jo ir ar patys pastebime?“, –  susitikimo tikslą atskleidžia D. Kiršgalvienė.

Abi susitikimų, spektaklių, įspūdžių kupinas dienas apibendrins muzikiniai pasirodymai. Šeštadienį Paįstrio lauko scenoje skambės Danielės Paužaitės ir Jono Stankevičiaus akustinės „Atrinktos dainos“, o sekmadienį Juozo Zikaro muziejaus kieme – Paįstrio kultūros centro meno mėgėjų kolektyvų koncertas.

Detali informacija apie spektaklius ir galimus programos pokyčius skelbiama Paįstrio kultūros centro Facebook paskyroje. Dauguma XXII Lietuvos mėgėjų teatrų festivalio „Tiltai“ renginių – nemokami.

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: