FIDE ONLINE PASAULIO ŠACHMATŲ ČEMPIONATAI ĮSIBĖGĖJA

Birželio 18d., vėlyvą ketvirtadienio vakarą Lietuvos laiku, įvyko net du FIDE 2015 metų Pasaulio Online šachmatų žaibo čempionato atrankos turnyrai: atidėtasis 5-asis Mėgėjų ir 1-asis Moterų. Pastarajame dalyvavo nemažai planetos šachmatų žvaigždžių, įskaitant Pasaulio čempionę Aleksandrą Kosteniuk, Lietuvos garbę jame gynė mūsų šachmatininkė Deimantė Daulytė.

Apie šiuos atrankos turnyrus pasakoja Panevėžio šachmatininkas Algimantas Steponavičius:

Mėgėjų 5-ame atrankos turnyre šį kartą dalyvavo net keturi Lietuvos šachmatininkai: kaunietis Povilas Makackas, Darius Juodzevičius iš Vilniaus, panevėžietis Algimantas Steponavičius ir Kęstutis Kadonas iš Molėtų. Pagal dalyvių skaičių turnyre buvome septinti, praleisdami į priekį tik Italiją (net 30 atstovų), Indiją (18), Rusiją (7), Filipinus (5), graikus ir lenkus (po 5) ir lenkdami tokius gigantus, kaip JAV (3), Angliją (3), Čekiją (3), Ispaniją (3) bei daugelį kitų-iš viso turnyre žaidė 142 šachmatininkai iš 43 šalių. Nors mūsų pajėgos sustiprėjo, prasibrauti į sekantį etapą, deja, nepavyko nei vienam. Arčiausiai pusfinalio durų buvo sustabdytas Povilas Makackas, surinkęs 8 tšk. iš 11-os ir tik dėl blogesnių papildomų rodiklių užleidęs vietą jame tiek pat taškų surinkusiems keturiems konkurentams. Paskutinio rato dvikovoje su trečią vietą iškovojusiu penkiolikamečiu Indijos šachmatininku M.Aditya Povilas nesugebėjo realizuoti debiute įgyto dviejų pėstininkų pranašumo, partiją baigė lygiomis ir buvo priverstas atidėti planus rezervuoti sau vietą pusfinalyje jau šiame turnyre-nors ir užėmė aukštą 11-ą vietą, į aštuntuką, deja, nepateko. Darius Juodzevičius surinko 7 tšk. ir buvo 27-as, Algimantas Steponavičius – 6 tšk. / 53 vieta, Kęstutis Kadonas su 5-iais taškais liko 67-as. Jei virtualiai padalintume turnyrą į tris etapus, geriausiai iš lietuvių startavo Kęstutis (3 tšk. iš 3-jų), turnyro viduryje nepralenkiamas buvo Povilas (4 tšk. iš 5), o finišuoti geriausiai pavyko Algimantui – 3 tšk. iš 3-jų. Šį atrankos turnyrą laimėjo AIM Job Atabor iš Nigerijos, surinkęs 10 tšk. iš 11 galimų, antras – filipinietis AGM Datuali Sinsuat su 9.5 tšk., trečias – jaunasis indijos šachmatininkas My Aditya, surinkęs 9 tšk. Sekantis, 6-asis Mėgėjų atrankos turnyras-jau ateinantį ketvirtadienį, birželio 25d., tad vėl turėsime progą „pralaužti ledus“ į pusfinalį.

FIDE 2015 metų Pasaulio Moterų Online šachmatų čempionato 1-jame atrankos turnyre dalyvavo daug labai aukšto sportinio meistriškumo dailiosios lyties atstovių, jų tarpe – ir mūsų WGM/IM Deimantė Daulytė. Šiame turnyre žaidė 38-ios moterys ir merginos iš 23-jų šalių: dvi didmeistrės (GM), devynios tarptautinės meistrės (IM), aštuonios moterų didmeistrės (WGM), šešios moterų tarptautinės meistrės (WIM) ir t.t. Moterų turnyrą online stebėjau tik prabėgomis, tad kovų įkarščio atpasakoti šį kartą nepavyks, bet faktas, jog Deimantei iš pirmo karto patekti į pusfinalį nepavyko, daug ką pasako. Mūsų šachmatininkę burtai beveik iš karto, jau antrajame rate, suvedė su GM Aleksandra Kosteniuk, ir sudėtingame valdovių endšpilyje, žaisdama be pėstininko, Deimantė turėjo pripažinti varžovės pranašumą. Trečias turas – pergalė. Ketvirtajame – pajėgi Indijos šachmatininkė WGM/IM Eesha Karavade, čia Deimantė suklydo lyginėje baigmėje, po to-trys pergalės iš eilės, 8-ajame rate-skaudus pralaimėjimas baltaisiais bekompromisėje kombinacinėje kovoje Bosnijos ir Hercegovinos WGM Aleksandrai Dmitrijevič, 9-ajame – dar viena nesėkmė endšpilyje, žaidžiant su Indijos GM Harika Dronavalli, ir liko tik du bandymai pataisyti komplikuotą turnyrinę padėtį: 10-ajame rate įveikta norvegė S.J.Stava, bet lemiamoje 11-o rato partijoje su itale WFM Tea Gueci Deimantei juodaisiais nepavyko išlaikyti balanso nei materialine, nei pozine prasme, ir pusfinaliui surinktų 6-ių taškų nebeužteko-aštuntoji vieta atiteko žaidėjai, surinkusiai 6,5 tšk. Turnyro nugalėtoja-Pasaulio čempionė rusė GM A. Kosteniuk su 9 tšk., tiek pat surinko ir antrą vietą užėmė kita Deimantės „skriaudikė“ WGM Aleksandra Dmitrijevič iš Bosnijos ir Hercegovinos, trečia – taip pat jau minėta Indijos GM Harika Dronovalli. Sekantis, antrasis FIDE 2015 metų Pasaulio Moterų Online šachmatų čempionato atrankos turnyras-jau liepos 9d., ir bandau spėti, kad jame antruoju bandymu Deimantė pagaliau iškovos Lietuvai vietą Pasaulio Online šachmatų čempionato pusfinalyje, to jai ir linkime!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: