Finalas pradėtas pralaimėjimu po atkaklios kovos

Nesėkme Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino“ LKL) finalo kovas pradėjo Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa, kuri išvykoje 67:73 (17:19, 12:18, 24:18, 14:18) nusileido titulą ginančiam Kauno „Žalgiriui“.

Serijoje iki keturių pergalių atsiliekama 0:1. Šansą išlyginti rezultatą „Lietkabelis“ turės gegužės 31-ąją, trečiadienį, „Cido“ arenoje.

Mindaugas Lukauskis pirmąsias 7 minutes buvo vienintelis „Lietkabelio“ žaidėjas, kuris rinko taškus. Kapitono vedami svečiai keliskart pirmavo, o puolėjas iš viso sumetė 13 taškų. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių panevėžiečiai turėjo vieno metimo deficitą – 17:19.

Antrajame kėlinyje „Lietkabelis“ beveik 4 minutes negalėjo pelnyti taškų, o tuo pasinaudojęs „Žalgiris“ truktelėjo į priekį – 25:17. Tokiu skirtumu kauniečiai priekyje buvo viso ketvirčio metu ir jis nepasikeitė sužaidus pusę mačo – 37:29.

Po didžiosios pertraukos prabėgus kiek daugiau nei 3 minutėms ekipas skyrė 9 taškai (45:36), bet „Lietkabelio“ spurtas 9:1 leido pasivyti varžovus – 45:46. Tuo svečiai neketino sustoti ir po Kšištofo Lavrinovičiaus tritaškio po labai ilgos pertraukos išsiveržė į priekį – 50:48. Paskutinę minutę tiksliau sužaidę žalgiriečiai prieš lemiamą atkarpą nežymiai pirmavo – 55:53.

Ketvirtąjį kėlinį „Lietkabelis“ pradėjo užstrigęs puolime, nes per 4 minutes nepelnė nė taško, o „Žalgiris“ įmetė 9 ir pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 64:53. Likus žaisti 2 minutes panevėžiečiai atkūrė intrigą po Beno Madgeno tritaškio – 66:70. Leo Westermannas įmetė baudą (71:66), du svečių mėginimai buvo nesėkmingi ir Edgaras Ulanovas likus 26 sekundėms (73:66) padėjo tašką šiame susitikime.

„Žalgiris“: Augusto Lima 20, Edgaras Ulanovas 14, Brockas Motumas 11, Leo Westermannas 10 (6 atk. kam., 8 rez. perd).

„Lietkabelis“: Mindaugas Lukauskis ir Kšištofas Lavrinovičius po 15, Benas Madgenas 12, Darjušas Lavrinovičius 9.