Lietuvos naujienos - Verslas - 2020-11-04

Fizinio asmens bankrotas: galimybė su finansiniais sunkumais susiduriantiems žmonėms

Dėl įvairių aplinkybių, daugybė žmonių nusprendžia įsiskolinti kreditoriams. Tai gali būti iš tiesų puikus pasirinkimas, kai tam tikrų materialios išraiškos rezultatų norisi čia ir dabar, tačiau žmogus yra ribojamas finansinių galimybių. Tačiau taip pat nereikia pamiršti, kad priėmus šį sprendimą, t.y., pasiskolinus, niekada negalima žinoti, kokie įvykiai nutiks. Darbo bei pajamų netekimas, sunkiai išsprendžiamos ar visiškai neišsprendžiamos sveikatos problemos – tai tik keli atvejai, dėl kurių žmonės susiduria su ypač sudėtingais finansiniais sunkumais. Tad kur ieškoti išeičių?

Giminės ir draugai – visada tampa išeitimi

Patiriant rimtus finansinius sunkumus, daugumai žmonių kyla mintis kreiptis pagalbos į artimuosius, gimines ar draugus. Puiku, jei šie žmonės iš tiesų gali jums padėti ir yra pasiruošę aptarti galimybes. Tačiau statistika rodo, kad ištikus finansiniams sunkumams tik labai maža dalis žmonių sulaukia pagalbos iš artimų žmonių – kur kas dažniausiai ieškoti kitų sprendimo variantų.

Fizinis asmens bankrotas – viena geriausių galimybių

Jei paaiškėja, kad artimiausi žmonės vis dėlto negali ištiesti pagalbos rankos, tenka ieškoti pagalbos kitur. Ir tokiais atvejais dažniausiai puikiu pasirinkimu tampa fizinio asmens bankroto bylos iškėlimas. Skolininkui tai sudaro galimybę ir toliau tęsti normalų, įprastą gyvenimą be skolos, na, o, kreditoriams bent iš dalies yra finansuojami asmens įsiskolinimai.

Kaip žinia, Lietuvos Respublikos Fizinių asmenų bankroto įstatymas buvo priimtas Lietuvos Respublikos Seimo (LRS) dar 2012-05-10, tačiau įsigaliojo bei pradėjo mūsų šalyje veikti nuo 2013-03-01. Tačiau taip pat reikia akcentuoti, kad šiandien šis įstatymas yra ne toks, koks buvo iš pradžių, kadangi  buvo įgyvendintas ne vienas šio įstatymo pakeitimas (2013-03-28, 2014-10-07, 2015-12-01, 2015-12-22). Belieka tik pridurti, kad šių pakeitimų rezultatai iš tiesų yra teigiami: fizinio asmens bankroto proceso trukmė buvo sutrumpinta nuo 5 iki 3 metų, be to, jei pasiekiama susitarimas su banku, asmuo gali išsaugoti gyvenamąjį būstą.

Taigi, kai finansiniai sunkumai tampa tokie dideli, kai rodos, kad jau ir išeities jokios nebėra, belieka tik prisiminti, kad  viskas ne taip – nėra išeities be padėties. Na, o jei norite sužinoti daugiau informacijos apie šį procesą, turėtumėte skaityti čia.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: