FK „Panevėžys“ išvykoje pralaimėjo Kauno „Stumbrui“

Šeštadienį startavo Lietuvos A lygos naujasis sezonas. Čempionato debiutantas FK „Panevėžys“ pirmąsias rungtynes žaidė išvykoje su Kauno „Stumbru“. Susitikimą rezultatu 1:0 (0:0) laimėjo kauniečiai.

„Stumbro“ ekipos starto sudėtyje rungtynes pradėjo tik vienas lietuvis – Rimvydas Sadauskas.

Susitikimą abi komandos pradėjo atsargiai ir daugiau dėmesio skyrė savo vartų saugumui. 18-ąją mačo minutę šeimininkai netoli savo baudos aikštelės pažeidė taisykles, o teisėjas paskyrė baudos smūgį. R. Ledesma bandė skersuoti kamuolį į „Stumbro“ baudos aikštelę, bet svečiams pavojingo momento sukurti nepavyko.

Netrukus netoli savo baudos aikštelės taisykles pažeidė panevėžiečiai ir baudos smūgis buvo paskirtas į svečių vartus. „Panevėžio“ vartininkas M. Suvaizdis sugebėjo atremti pavojingai „Stumbro“ žaidėjo smūgiuotą kamuolį.

32-ąją rungtynių minutę P. Janušauskas netoli šeimininkų baudos aikštelės gavo gerą perdavimą iš komandos draugo, bet komandos kapitono stipriai smūgiuotas kamuolys atsimušė į varžovą. Gana greitai jau kauniečiai surengė pavojingą išpuolį, bet L. Mačarašvilio smūgis buvo silpnas ir „Panevėžio“ ekipos vartininkas pavojų likvidavo. Baigiantis pirmajam kėliniui svečiai surengė vieną pavojingiausių atakų, bet nukreipti kamuolio į šeimininkų vartus neįstengė. Poilsio komandos išėjo esant rezultatui 0:0.

Antrojo kėlinio pradžioje aktyvesni buvo kauniečiai. Jie kelis kartus kamuolį siuntė į panevėžiečių baudos aikštelę, bet panevėžiečių vartininkas M. Suvaizdis ir gynėjai rungtyniavo šaltakraujiškai. Įsiminė pavojingas „Stumbro“ legionieriaus L. Villelos smūgis, kada kamuolys praskriejo virš „Panevėžio“ vartų.

61-ąją mačo minutę krito pirmasis įvartis šiame susitikime. „Stumbro“ legionierius iš Gruzijos L. Mačarašvilis netoli panevėžiečių baudos aikštelės gavo kamuolį, įsiveržė į ją, suklaidino gynėjus ir pasiuntė kamuolį į svečių vartus.

Praleidę įvartį, panevėžiečiai pradėjo rungtyniauti žymiai aktyviau. Svečiai per kelias minutes kėlė keturis kampinius prie „Stumbro“ komandos vartų. Šeimininkams pavyko apsiginti.

78-ąją žaidimo minutę labai šiurkščiai prieš T. Salamanavičių sužaidęs „Stumbro“ žaidėjas buvo išvarytas iš aikštės. Panevėžiečiai įgijo vieno futbolininko persvarą, o T. Salamanavičius dėl patirtos traumos rungtynių tęsti nebegalėjo.  88-ąją rungtynių minutę Tautvydas Eliošius gavo antrą geltoną kortelę ir buvo priverstas palikti aikštelę. Abejose komandose liko po devynis aikštės žaidėjus.

Nepaisant visų panevėžiečių pastangų, rezultatas nepasikeitė ir pergalę rezultatu 1:0 iškovojo „Stumbras“.

Panevėžiečiai Kaune tungtyniavo tokios sudėties: Marius Suvaizdis, Vytas Gašpuitis, Pavelas Krukas, Lukas Čerkauskas, Mantas Fridrikas, Aleksandras Jerkinas, Tautvydas Eliošius, Paulius Janušauskas, Tadas Eliošius (62 min. Ernestas Veliulis), Sebastianas Vasquezas (71 min. Tomas Salamanavičius, 78 min. Edvardas Tamulevičius), Rafaelis Ledesma.

Kitas Lietuvos A lygos rungtynes FK „Panevėžys“ žais kovo 9 dieną, šeštadienį. Antrojo turo rungtynėse panevėžiečiai namuose susitiks su Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkais. Susitikimas Žemynos progimnazijos stadione (Ramygalos g. 99) prasidės 15 valandą.