FK „Panevėžys“ išvykoje pralaimėjo Vilniaus „Riteriams“

Gintaras Brazdžionis

Šiandien paskutinąsias ketvirtojo rato rungtynes FK „Panevėžys“ išvykoje žaidė su Vilniaus „Riteriais“. Šį susitikimą rezultatu 4:0 (2:0) laimėjo vilniečiai.

Aleksandro Kurtijano auklėtiniams dvikova prasidėjo nelengvai. Jau pačią pirmąją minutę „Riteriai“ surengė pavojingą kontraataką, kai vienas prieš vartininką išbėgo Teremas Moffi, tačiau svečiams pavyko atremti šią ataką.

Penktąją minutę Vytas Gašpuitis baudos aištelės prieigose neleistinai sustabdė varžovą ir už tai buvo nubaustas geltona kortele.

Rimčiausią progą išsiveržti į priekį šeimininkai turėjo 16-ąją rungtynių minutę, kai klastingu smūgiu vartininką bandė nuginkluoti Donatas Kazlauskas, bet Panevėžio ekipos vartų sargas Rafaelis Broetto sužaidė užtikrintai.

Jau kitoje atakoje varžovus nubausti galėjo ir svečiai, tačiau kamuolys sudrebino „Riterių“ vartų konstrukciją.

Pirmasis rungtynių įvartis krito 24-ąją minutę. Teisėjas baudos aikštelėje užfiksavo S. Urbio pražangą, o Teremas Moffi nepaliko šansų vartininkui – 1:0.

Už kelių minučių galingu smūgiu „Riterių“ rezultatą padvigubino Valentinas Jeriomenka – 2:0.

Panevėžio ekipa taip pat stengėsi organizuoti atakas viniečių aikštelės pusėje. 33–ąją minutę varžovų vartininko budrumą tolimu smūgiu patikrino E. Veliulis. Po pirmųjų 45 minučių panevėžiečiai turėjo dviejų įvarčių deficitą.

Po pertraukos kurį laiką komandos nesukūrė itin pavojingų momentų. Kelis sykius pasikeitė smūgiais į vartų plotą šeimininkų ir svečių futbolininkai, bet abiejų ekipų vartininkams tai didesnių problemų nekėlė.

62-ąją mačo minutę šeimininkų vartininko budrumą stipriu smūgiu iš toli patikrino po keitimo aikštėje pasirodęs Aleksandras Jerkinas. „Riterių“ vartininkas Tadas Simaitis smūgį atrėmė. Rungtynėms artėjant prie pabaigos panevėžiečiai stengėsi žaisti aktyviai varžovų aikštės pusėje, bet labai pavojingų momentų prie šeimininkų vartų sukurti nepavyko.

84-ąją ir 87-ąją susitikimo minutėmis krito dar du įvarčiai į „Panevėžio“ komandos vartus. Abu sykius pasižymėjo neseniai po keitimo aikštėje pasirodęs Mindaugas Grigaravičius. „Riteriai“ laimėjo rungtynes rezultatu 4:0.

FK „Panevėžys“ rungtynes su „Riteriais“ žaidė tokios sudėties: Rafaelis Broetto, Lukas Čerkauskas, Vytas Gašpuitis, Sigitas Urbys, Tomas Kačerauskas, Sidy Sagna, Ernestas Veliulis (68 min. Rafaelis Ledesma), Tomas Salamanavičius (46 min. Aleksandras Jerkinas), Tautvydas Eliošius (63 min. Jonas Skinderis), Paulius Janušauskas, Sebastianas Vasquezas.

Penktajame rate panevėžiečiai dvejas rungtynes žais namuose (su „Sūduva“ ir „Riteriais“), o trejas – svečiuose (su Vilniaus „Žalgiriu“, „Atlantu“ ir „Kauno Žalgiriu“).

Artimiausias rungtynes „Panevėžio“ komanda žais spalio 30 dieną išvykoje su Vilniaus „Žalgiriu“.