Fk „Panevėžys“ Kėdainiuose iškovojo užtikrintą pergalę

Šeštadienį Kėdainiuose vykusiose A lygos rungtynėse susitiko vietos „Nevėžio“ bei FK „Panevėžio“ ekipos. Po sėkmingai sužaistos pirmos rungtynių dalies pergalę rezultatu 3:1 (3:1) iškovojo išvykoje žaidę panevėžiečiai. „Nevėžiui“ tai buvo jau septintasis pralaimėjimas paeiliui čempionate.

Vos prasidėjus susitikimui krito pirmasis įvartis. Po įžaisto kampinio Justinas Januševskis be didesnio vargo iš arti nuginklavo „Nevėžio“ vartininką jau 1-ąją minutę – 0:1.

FK „Panevėžys“ po įvarčio stengėsi ir toliau palaikyti aktyvų tempą, vis rengdami išpuolius svečių baudos aikštelėje. Nepaisant to, įvykių eiga pakrypo netikėtai.

Teisėjas užfiksavo Pijaus Širvio žaidimą ranka baudos aikštelėje ir skyrė baudinį į Panevėžio ekipos vartus. Šeimininkų komandos puolėjas Julius Kasparavičius galingu smūgiu į vartų kampą 13-ąją minutę išlygino rezultatą – 1:1. Už poros minučių tas pats P. Širvys turėjo puikią progą išvesti savo ekipą į priekį, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo prie pat vartų.

Panevėžiečiai tęsė varžovų vartų apgultį ir kūrė vis daugiau pavojingų momentų, tačiau jiems pritrūkdavo sėkmingo užbaigimo. Galiausiai „Nevėžio“ barikados buvo pralaužtos – nors šeimininkų vartų sargas atrėmė Ernesto Veliulio smūgį, kamuolys atšoko šalia Igno Kružiko, kuris 36-ąją minutę vėl išvedė Panevėžio ekipą į priekį (1:2).

Vos po keturių minučių Elivelto buvo neleistinai pargriautas varžovų baudos aikštelėje. 11 metrų baudinį sėkmingai realizavo pats legionierius, įtvirtindamas FK „Panevėžio“ pranašumą – 3:1.

Antrasis kėlinys prasidėjo absoliučiu panevėžiečių dominavimu – svečiai vieną po kitos kūrė itin pavojingas progas, siekdami padidinti persvarą. „Nevėžio“ problemas dar labiau padidino 64-ąją minutę gauta raudona kortelė, kurią už pavojingą žaidimą užsidirbo gynėjas Karolis Rukuiža. Per likusį laiką Panevėžio ekipos žaidėjai sukūrė aibę pavojingų momentų, tačiau galutinis rezultatas nepakito – svečiai iškovojo užtikrintą pergalę išvykoje.

Rungtynes su „Nevėžiu“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Victoras Golas, Hugo Figueredo, Justinas Januševskis, Matheusas Bissi (83 min. Matijus Remeikis), Pijus Širvys, Crysovalantis Kozoronis, Tautvydas Eliošius (68 min. Domantas Antanavičius), Ernestas Veliulis (77 min. Sebastianas Vasquezas), Elivelto, Antonis Kapnidis (77 min. Jorge Elias), Ignas Kružikas (83 min. Jeffrey Sarpongas).

Artimiausias šalies A lygos čempionato rungtynes „Panevėžys“ žais rugsėjo 15 dieną namuose su Vilniaus „Žalgiriu“. Susitikimas „Aukštaitijos“ stadione prasidės 19 valandą.