FK „Panevėžys“ nugalėjo Gargždų „Bangą“

Gintaras Brazdžionis

Šiandien FK „Panevėžys“ Lietuvos A lygos čempionato septintojo turo rungtynes namuose žaidė su Gargždų „Banga“. Šį susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 2:1 (1:0).

Šio sezono A lygos tvarkaraštis buvo sudarytas taip, kad iki susitikimo su „Banga“ iš pirmųjų 6-erių rungtynių FK „Panevėžys“ namuose žaidė tik vieną sykį, o varžovų aikštėse – net penkis kartus.

Pačioje dvikovos pradžioje atrodė, kad „Banga“ rinksis žaidimą pirmu numeriu, tačiau savo planų turėję panevėžiečiai tokiam gargždiškių pasirinkimui išsipildyti neleido. Per pirmas dešimt minučių komandos žaidė, tarsi, be vartų, o tuomet, įžaidę baudos smūgį, panevėžiečiai sukūrė pirmą pakankamai pavojingą progą. Ja aikštės šeimininkai nepasinaudojo.

Dar po aštuonių minučių buvo sukurta ir antroji proga. Tuokart kairiuoju kraštu reidą atlikęs Ernestas Veliulis atliko nuostabų perdavimą S.Vasquezui, kuris netrukdomas užtikrintai pasiuntė kamuolį į varžovų vartus.

Šis įvartis panevėžiečiams suteikė dar daugiau pasitikėjimo, kuris ypač pasireiškė žaidimo kurime vidurinėje zonoje. Tiesa, ilgą laiką rimtesnių epizodų tiek prie vienų, tiek prie kitų vartų sukurta nebuvo.

Besibaigiant kėliniui, super proga nepasinaudojo Ignas Kružikas. Pastarasis bandė permesti kamuolį per vartus palikusį varžovų vartininką, tačiau toje mikrodvikovoje triumfavo „Bangos“ vartininkas.

47-ąją minutę puikią progą padidinti rezultatą turėjo Ignas Kružikas, bet jo smūgiuotas kamuolys praskriejo visiškai šalia svečių vartų virpsto.

65-ąją susitikimo minutę FK „Panevėžys“ jau pirmavo rezultatu 2:0. I. Kružiką baudos aikštelėje „Bangos“ žaidėjas pargriovė, už ką mačo arbitras skyrė 11 metrų baudinį į svečių vartus. Panevėžiečių kapitonas Paulius Janušauskas baudinį šaltakraujiškai realizavo.

Vėliau žaidimas tapo dar atviresnis. Neturėdami kur trauktis gargždiškiai bandė didesnėmis jėgomis atakuoti, o panevėžiečiai rengė pavojingas išpuolius.

58-ąją minutę rezultatas galėjo tapti 3:0, bet nei Eimantui Abramavičiui, nei Ignui Kružikui pasižymėti nepavyko.

Jau per teisėjo pridėtą laiką „Bangos“ futbolininkas Robertas Vėževičius iš arti pasiuntė kamuolį į šeimininių vartus ir sušvelnino rezultatą.

Panevėžiečiai šventė pelnytą pergalę šių metų A lygos čempionate rezultatu 2:1.

Susitikimą su „Bangos“ futbolininkais panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Rafaelis Broetto, Lukas Čerkauskas, Vytas Gašpuitis, Justinas Januševskis, Hugo Figueredo (46 min. Rafaelis Floro), Matheusas Bissi, Ernestas Veliulis, Tautvydas Eliošius (84 min. Bruno Fandinho) , Paulius Janušauskas (73 min. Edenilsonas Bergonsi) , Sebastianas Vasquezas (76 min. Eimantas Abramavičius), Ignas Kružikas.

Artimiausias A lygos čempionato rungtynes FK „Panevėžys“ žais liepos 3 dieną. Panevėžiečiai namuose susitiks su „Kauno Žalgirio“ futbolininkais. Penktadienį susitikimas „Aukštaitijos“ stadione prasidės 20 valandą.