FK-Panevėžys.lt nuotr.

FK „Panevėžys” pratęsė sutartį su vyr. treneriu Gino Lettieri

„Panevėžio“ futbolo klubas pradėjo kloti pamatus naujam sezonui ir komplektuoti komandą būsimoms kovoms. Pirmasis žingsnis žengtas – metams pratęsta sutartis su vyr. treneriu Gino Lettieri.

55-erių specialistas į Panevėžį atvyko antroje rugsėjo pusėje ir su komanda pirmą sykį klubo istorijoje iškovojo „Optibet A lygos“ medalius – pasiekė bronzą.

„Kai atvykau į Lietuvą, mačiau vienerias rungtynes Šiauliuose ir jų metu įžvelgiau tai, ką privalome daryti geriau ir pakeisti. Pradėjus dirbti, pavyko pagerinti kai kuriuos komponentus ir dalis žaidėjų rungtyniavo kitose pozicijose.

Manau, kad užimta trečioji vieta – išties geras pasiekimas. Vienu metu komanda atrodė išsibalansavusi ir žaidėjų pasitikėjimas savimi kiek sumažėjo, bet per 2–3 savaites pavyko pakeisti futbolininkų mentalitetą, taktinį išsidėstymą. Per tokį trumpą laiką pasiekėme tikrai gerą rezultatą“, – pasakojo strategas.

G. Lettieri oficialiame mače prie „Panevėžio“ vairo debiutavo spalio 2 dieną – tai buvo rungtynės su Marijampolės „Sūduva“. Lietuvos čempionate su šiuo vyr. treneriu panevėžiečiai iškovojo 4 pergales, 3 kartus sužaidė lygiosiomis bei 2 sykius pralaimėjo. Dar viena nesėkmė po baudinių serijos buvo patirta „Hegelmann LFF taurės“ pusfinalyje.

Sėkmingas pasirodymas Lietuvos čempionate užtikrino „Panevėžiui“ galimybę trečius metus iš eilės varžytis UEFA Konferencijų lygos atrankoje.

Anot G. Lettieri, tai nebuvo pagrindinis motyvas, dėl kurio jis liko darbuotis Aukštaitijos sostinės klube.

„Ar būtume žaidę Konferencijų lygoje, ar ne, tai mano sprendimui likti Panevėžyje neturėtų didelės įtakos. Svarbiausia buvo, kad klubas nori ir yra pasirengęs žengti dar vieną žingsnį. Konferencijų lygoje gali sužaisti vieną arba tris atrankos etapus – tai nėra viskas. Kai nematysiu progreso, tada dirbti Lietuvoje bus ne taip įdomu – noriu būti su klubu, kuris žengia žingsnius į priekį.

Svarbu yra žingsnis po žingsnio gerinti infrastruktūrą, kad komandai būtų geriau. Suprantama, visko per mėnesį ar du nepakeisi, tam reikia kryptingo metų ar poros darbo“, – fk-panevezys.lt svetanei teigė „Panevėžio“ vyr. treneris.

Tiek jam, tiek klubo vadovams iki naujojo „Optibet A lygos“ sezono pradžios teks nudirbti išties nemažą darbą – suburti dar konkurencingesnę komandą bei suorganizuoti sklandų ir produktyvų pasiruošimą.

G. Lettieri teigimu, tarpsezoniu komandoje itin ryškių pasikeitimų neturėtų įvykti ir bus siekiama išlaikyti svarbiausių žaidėjų branduolį sustiprinant keletą pozicijų: „Klubo vadovams pasakiau, kad man yra labai svarbu, jog komandoje kitiems metams liktų bent 10–12 žaidėjų. Nenoriu daryti didelių pokyčių ir naujos komandos, norėčiau papildyti ir sustiprinti 5–6 pozicijas. Su šia komanda dirbti man patiko, manau, kitais metais galime pasirodyti geriau.

Nors dabar pertrauka sezone, neturiu labai daug laiko ilsėtis, kiekvieną dieną žvalgausi naujų žaidėjų. Neturint didelių finansinių galimybių, nėra lengva į Lietuvą pasikviesti norimą žaidėją. Nėra paprasta atvežti aukšto lygio futbolininką, kuriam tai galėtų būti dar vienas žingsnis į priekį jo karjeroje.“

Į pirmą treniruotę rengiantis 2023 metų sezonui „Panevėžio“ futbolininkai ir trenerių štabas susirinks sausio 9 dieną.

FK-Panevėžys.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: