Fotomenininkės Kristinos Sereikaitės suvaldytos stichijos

Vasario 25 dieną 17 val. Panevėžio fotografijos galerijoje atidaroma fotomenininkės, kino operatorės Kristinos Sereikaitės fotografijos paroda „Stichijos. Detalė – Benas Šarka“.

Parodą sudaro keturios fotografijų serijos, kurias autorė sukūrė bendradarbiaudama su moderniu ir universaliu menininku Benu Šarka. Žinomas Lietuvoje aktorius, režisierius, performansų kūrėjas tapo pagrindiniu K.Sereikaitės fotografijų personažu, keliaujančiu per gamtos stichijas – Vandenį, Žemę, Ugnį ir Orą.

Keturiose fotografijų serijose, originaliai traktuodama pirmapradį nuogo kūno sąlytį su gamta, fotomenininkė kalba apie žmogaus vietą pasaulyje, jo būties trapumą, grožį ir tragizmą.

Serijoje „Nekaltybė“ (2009) vanduo yra ta stichija, kuri budina sielą naujai kokybei ir šviesai, nuplauna visas žmogaus nuodėmes, mintis, praeitį. „Terra Humana“ (2011) – žmogaus egzistencijos prielaida ir jos pabaiga, žmogus ateina iš žemės ir į ją sugrįžta. Serija „Išnykstančios ir atsirandančios“ (2015) – tai bandymas pamatyti žmogaus mintis per ugnį, žaidimas išnykstančiomis ir vėl atsirandančiomis jų formomis. Cikle „Ribos“ (2015) kalbama apie žmogaus kūną, kaip sielos kalėjimą, iš kurio ji nuolat bando išsiveržti.

Anot menotyrininkės Eglės Jaškūnienės, K.Sereikaitės „darbai reflektuoja emocinę individo būseną, kuri analizuojama atsietai nuo civilizacinių, urbanistinių, demografinių ir kitų, su šiuolaikine žmogaus būtimi susijusių laukų“.

„Kristinos darbai patraukia emociniu subjektyvizmu, jausmingumu, kuriame dera šiuolaikinės asmeninio, personifikuoto ir europinio, globalizuoto identiteto raiškos“, – teigia menotyrininkė.

Kristina Sereikaitė (g. 1980 m. Radviliškyje) 2005 metais baigė fotografijos specialybę Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje, po to stažavosi Nacionalinėje fotografijos mokykloje Arlyje, Prancūzijoje. Taip pačiais metais tapo Prancūzų kultūros centro Robert Doisneau garbei organizuoto fotografijos konkurso laureate.

2010 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje K.Sereikaitė įgijo televizijos operatoriaus meistriškumo bakalauro laipsnį, 2012 metais baigė vaizdo operatoriaus magistrantūros studijas.

Šiuo metu Vilniuje gyvenanti fotomenininkė parodose aktyviai dalyvauja nuo 2005 metų. Ji yra surengusi keturiolika personalinių parodų, Danijoje (Krebsen Gallery, Kopenhaga), Prancūzijoje (Galerie du Colombier, Paryžius; Galerie Stimultania, Strasbūras). K.Sereikaitė dalyvavo tarptautinėse grupinėse meno parodose Prancūzijoje (2012, 2011, 2010, 2009, 2007, 2005) Verakrūze, Meksikoje (2010), Linvude, Kalifornijoje, JAV (2010), Monrealyje, Kanadoje (2014), Londone, Didžiojoje Britanijoje (2014). Nuo 2013 m. ji yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos, Lietuvos kino operatorių asociacijos narė.

K. Sereikaitė už seriją „Nekaltybė“ 2012 metais pelnė Pagrindinį prizą kategorijoje „Žmogus ir vanduo“ Tarptautiniame fotografijos festivalyje „Map Toulouse“ Tulūzoje, Prancūzijoje.
Fotografijos paroda „Stichijos. Detalė – Benas Šarka“ Panevėžio fotografijos galerijoje veiks iki kovo 22 dienos.

 

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: