Asm.nuotr.

Frakcija KARTU: Atmosfera Panevėžyje vis labiau darosi labai panaši į Minską

Panevėžio miesto taryba, bene vieningai, pasirašė rezoliuciją smerkiančią politinių oponentų persekiojimą, kurį vykdo Lukašenkos režimas Baltarusijoje. Tada džiaugėmės, kad gyvename kitokioje – demokratiškoje šalyje kur tokių dalykų negali būti.

Tačiau štai po to, kai Ričardas Bakanauskas keletą sykių kritiškai pasisakė Savivaldybė mero ir Administracijos direktoriaus atžvilgiu, pamatome kitokį vaizdą.

Remiantis „anonimišku“ skundu, administracijos direktorius inicijavo tyrimą Ričardo Bakanausko ir jo šeimos atžvilgiu. Tyrimas slapčia vykdytas beveik pusantrų metų, sukeliant abejones tiriamųjų reputacija kolegų ir moksleivių tėvelių akyse. Tada, netgi nesuteikus Ričardui galimybės paaiškinti situacijos, paskirta drausminė nuobauda.

Išvados padarytos pasinaudojant tam tikru neapibrėžtumu atsiradusiu kai mokytojai buvo priversti vykdyti ugdymo procesą ekstremalios situacijos dėl KOVID epidemijos metu.

Negana to, kadangi tarybos narys atsisakė suprasti užuominą ir nesušvelnino savo retorikos kritikuodamas dabartinės daugumos klaidas, bandoma inicijuoti baudžiamąjį persekiojimą.

Tikimės, kad teisėsauga objektyviai išanalizuos susidariusią padėtį, nesileisdama į daugumos politinius žaidimus. Ričardas yra pasirengęs nuoširdžiai bendradarbiauti, kad tiesa būtų nustatyta. Priešingai, negu kai kurie daugumos atstovai, kuriems yra iškeltos baudžiamosios bylos.

Spaudimas nepritariantiems politinei daugumai jau tampa normalia praktika mūsų mieste, tačiau tokio cinizmo ir manipuliacijos demokratine sistema, iki šiol dar nebuvo pasiekta.

Tai kas vyksta, neišeina pavadinti niekaip kitaip, kaip tik politiniu susidorojimu naudojant administracinius resursus, kontroliuojamą mediją, bandant įtraukti netgi prokuratūrą.

Atmosfera Panevėžyje vis labiau darosi labai panaši į Minską, kur aikštės gražiai išasfaltuotos, tačiau iki demokratijos labai toli.

Frakcijos Kartu vardu Rimantas Ridikas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: