Lietuvos naujienos - Politika - 2015-09-07

G.Landsbergis prašo Premjero pateikti pabėgėlių integracijos planą

Pirmadienį europarlamentaras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Premjerą Algirdą Butkevičių prašydamas Vyriausybės pateikti Lietuvos priimamų pabėgėlių integracijos planą.

„Visuomenėje įsibėgėjant ir aštrėjant diskusijai apie tai, ką Lietuvai reiškia ES Komisijos pasiūlytas sprendimas dėl pabėgėlių priėmimo ir atvykstančiųjų skaičiaus, deja, tenka pripažinti, kad kol kas šiuose svarstymuose beveik negirdėti racionalių atsakymų ir pasiūlymų iš Vyriausybės pusės. Kur jie gyvens, kas mokys jų vaikus ir juos pačius lietuvių kalbos, kur jie dirbs ir kas mokės jiems pašalpas, jeigu jie neras darbo? Neatsakę bent jau į šiuos klausimus rizikuojame susidurti su rimtomis problemomis Lietuvoje”, – kreipimesi į Vyriausybės vadovą teigė G. Landsbergis.

Pasak TS-LKD pirmininko, Lietuvos Vyriausybė iš esmės nedalyvavo diskusijose, kai klausimas buvo sprendžiamas Briuselyje vasaros pradžioje, tyli ji ir toliau. Todėl šiandien absoliučiai neaišku, kas laukia naujakurių, kurie jau tuoj turės įsikurti Lietuvoje.

„Nebegalima abejingai stebėti ir laukti naujakurių atvykimo, kai nei švietimo sistema, nei darbo rinka nėra parengta pabėgėliams priimti. Turi būti sudaryta aiški programa, kuri bus pritaikoma atvykusiems. Lygiai taip pat turi būti atsakyta, kas, kaip, kada ir už kokias lėšas mokys atvykusius lietuvių kalbos, supažindins su mūsų kultūra ir tradicijomis. Kaip bus apmokomi pedagogai, socialiniai darbuotojai, kurie turės integruoti į klases kitos kalbos, kitos religijos ir įvairiausius žiaurumus mačiusius vaikus? ”, – klausė G.Landsbergis.

Apibendrindamas G. Landsbergis pabrėžė, kad „atvykstantiems žmonėms privalu padėti ir dėl Europos direktyvų, ir dėl krikščioniškos atjautos. Ir padėti reikės jau dabar, ne priešokiais, o numatant svarbiausius iššūkius ir problemas“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: