Gitanas Nausėda. ELTA / Dainius Labutis

G. Nausėda: Lietuva perka Ukrainai dvi NASAMS oro gynybos sistemas

Lietuva pirks porą vidutinio nuotolio oro gynybos sistemų NASAMS, kurias artimiausiu metu perduos Ukrainai, sako šalies prezidentas Gitanas Nausėda.

„Ukrainos prezidentas ne kartą kėlė klausimą dėl galimo NASAMS sistemų perdavimo Ukrainai ir šiandien buvo pasirašyta sutartis tarp Lietuvos ir Norvegijos ir kompanijos „Kongsberg“, kad nupirksime ir suteiksime Ukrainai dvi NASAMS atnaujintas paleidimo sistemas ir jos bus pateiktos Ukrainai pačiu artimiausiu metu“, – antradienio vakarą po vizito Hagoje sakė G. Nausėda.

„Tai yra labai geras ženklas – kad net ir tokiomis aplinkybėmis, kai jau, taip sakant, aruodai tušti, mes pasistengę vis dar randame galimybių būtent padėti mūsų draugams. Padėti ne žodžiais, o darbais“, – teigė jis.

G. Nausėdos teigimu, šis sandoris yra ilgalaikio darbo rezultatas, nes, pasak jo, diskusijos dėl ginkluotės įsigijimų su Norvegijos lyderiais bei kompanija „Kongsberg“ vyko jau anksčiau.

„Aš prisimenu savo vizitą Norvegijoje, susitikimą su premjeru. Norvegija, kaip žinote, yra patvirtinusi ilgalaikius Ukrainos paramos planus. Po to lankiausi kompanijoje „Kongsberg”, su kuria kalbėjome apie tai, kaip dabartinėmis aplinkybėmis būtų galima paspartinti NASAMS sistemų perdavimą Ukrainai. Todėl labai džiugu konstatuoti, kad štai po šių diskusijų ir po gero ministerijų įdirbio mes galime nusiųsti gerą žinią mūsų draugams“, – džiaugėsi prezidentas.

Trečiadienį vyks į Ukrainą

Šalies vadovas taip pat pranešė, kad trečiadienį vyks į Ukrainą ir susitiks su Kyjivo lyderiu Volodymyru Zelenskiu, kuriam perduos žinias apie NASAMS įsigijimus.

„Rytoj vykstu į Ukrainą, vežuosi gerų žinių, kurias pagaliau galiu pateikti savo bičiuliui Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui“, – antradienio vakarą sakė G. Nausėda.

Augustė Lyberytė (ELTA)


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: