Kklietkabelis.lt nuotr.

G.Orelikas: apie laukiamą šeimos pagausėjimą ir namų aikštės faktoriaus svarbą

Panevėžio „Lietkabelio“ komanda trečiadienį Europos taurėje žais paskutines namų rungtynes reguliariajame sezone.

Šešis laimėjimus paeiliui „Cido“ arenoje pasiekę Nenado Čanako auklėtiniai priims Ankaros „Turk Telekom“ ekipą, kuriai buvo nusileista pirmajame rate Ankaroje – 60:65. Ryškiausiai Turkijos sostinės klube žiba 12,3 taško renkantis JaJuanas Johnsonas, 11,9 taško vidurkį fiksuoja Anthony Clemmonsas, 10,7 – Jaredas Terrellas.

Šiuo metu „Lietkabelis“ turi 8 pergales ir 5 nesėkmes bei žengia penktoje pozicijoje. Tam, kad panevėžiečiai sirgaliams padovanotų dar vieną namų susitikimą tarptautiniame fronte, reikia grupėje užimti bent jau 4 vietą ir tada aštuntfinalis vyktų Panevėžyje.

Dabar 3–4 vietomis dalinasi Paryžiaus „Metropolitans 92“ ir Andoros „Morabanc“, kurios turi po vieną pergalę daugiau, bet yra sužaidusios vienu susitikimu daugiau. Svarbus faktorius, kad „Lietkabelis“ turi tarpusavio pranašumą prieš „MoraBanc“, o paryžiečius nugalėjo pirmajame susitikime. Dvikova su „Metropolitans“ „Lietkabelis“ ir baigs grupės etapą.

Trečiadienį atvykę į „Cido“ areną pamatys šviesų šou, taip pat klubas pristatys naują emocingą sezono klipą, o didžiosios pertraukos metu „Šokių oazės“ šokėjai surengs ypatingą pasirodymą. Prieš rungtynes krepšininkai tradiciškai sirgaliams iš savo rankų dovanos specialius marškinėlius, o pertraukoje tarp kėlinių žiūrovų laukia žaidimai. Bilietų kainos – nuo 7 eurų.

Europos taurėje 16,1 taško ir 17,2 naudingumo balo vidurkius fiksuojantis Gediminas Orelikas oficialiai turnyro svetainei teigė, kad namų aikštės faktorius atkrintamosiose yra itin svarbus ir komanda darys viską, kad grupėje užimtų bent jau 4 poziciją.

– Jūsų šeima laukia pagausėjimo. Berniukas ar mergaitė gims?

– Mergaitė. Stengiuosi koncentruotis į krepšinį. Mano žmona dabar yra Šiauliuose pas savo tėvus, o aš – Panevėžyje. Tai nėra toli – vos valandos kelias. Taigi, kai tik ji paskambins, sėsiu į automobilį ir važiuosiu. Daug bendraujame su žmona ir ji nuolat mane ramina, kad užsiimčiau savo darbais, kadangi jai viskas bus gerai. Mes labai palaikome vienas kitą.

– „Lietkabelis“ dabar viršija visų lūkesčius. Kaip dėl to jaučiatės?

– Prieš sezoną visi sakė, kad geriausiu atveju būsime aštunti grupėje. Mes nuo pat pirmo mačo tiesiog ėjome ir žaidėme gerai, o tada žmonės ėmė keisti savo nuomonę. Komandoje yra geri vyrukai, puikus treneris. Būtent Čanakas būrė komandą, todėl turbūt viskas taip gerai klojasi.

– Namų pranašumas aštuntfinalyje yra papildoma motyvacija likusiems trims susitikimams?

– Žinoma, nes norime toliau skinti pergales. Galime net užimti trečiąją vietą grupėje. Prieš „Turk Telekom“ ir „Towers“ patyrėme nesėkmes, todėl mums bus labai svarbu laimėti.

– Ar po ilgos pertraukos dabar krepšinio mėgaujatės labiau?

– Manau, kad dabar tapau protingesnis. Amžius lėmė tai, kad tapau lėtesniu, bet ėmiau rungtyniauti protingiau. Visa kita yra praktiškai taip pat, kaip ir buvo iki traumos.

– Ar vėl norite žaisti Eurolygoje?

– Kodėl gi ne? Manau, kad visi žaidėjai Europoje norėtų rungtyniauti Eurolygoje. Kai pradedi žaisti krepšinį, iškart svajoji apie Eurolygą. Gerai, galbūt yra norinčių į NBA, bet turbūt daugiau galvoja apie Eurolygą, nes tai yra stipriausias turnyras Europoje. Būtų nuostabu, jeigu tai įvyktų. Pažiūrėsime, kaip visas klostysis toliau.

– Treneris N.Čanakas, N.Radičevičius ir Dž.Gagičius įneša į komandą Balkanų šalių charakterio. Kiek tai naudinga „Lietkabeliui“?

– Manau, kad visi žaidėjai kažką duoda ekipai. Gagičius yra labai patyręs žaidėjas, Radičevičius žaidęs pas puikius trenerius bei taip pat yra sukaupęs daug patirties. Čanakas pats yra buvęs krepšininkas ir dabar tapo labai geru treneriu. Jis supranta mus tiek krepšinyje, tiek gyvenime. Kiekvienas iš jų duoda mums dalykų, kurie leidžia kurti geresnę komandą.

– Tai jums yra septintas sezonas Europos taurėje, bet pirmas nuo 2015–2016 m. Kaip turnyras pasikeitė nuo to laiko, kai žaidėte pastarąjį kartą?

– Sunku pasakyti, nes prabėgo daug laiko. Dabar matome visiškai kitokias technologijas, kokių tada nebuvo. Žinoma, kad dabar turnyras yra aukštesnio lygio, kadangi žaidžia geresni krepšininkai. Manau, kad formatas su 10 komandų grupėje yra tobulas, kadangi ekipos turi bent jau po 18 rungtynių. Žaidėjams tai yra gerai, nes jie turi laiko parodyti save. Galbūt atkrintamosios bus kitokios, nes serijoje laukia vos vienas susitikimas, bet viso sezono tvarkaraštis man patinka.

– Kiek būtų svarbu „Lietkabelio“ sirgaliams žaisti aštuntfinalio rungtynes namuose?

– Tai būtų nuostabu. Turbūt visi komandos žaidėjai apie tai galvoja. Namų pranašumas reiškia, kad daug žmonių pamatytų gero lygio krepšinį. Manau, kad mes gerokai geresni namuose, todėl mums šis faktorius itin svarbus. Tikiuosi, kad rungtyniausime gerai ir grupėje užimsime 3 arba 4 vietą. Tai būtų nuostabu. Žingsnis po žingsnio ir vis daugiau sirgalių ateina į areną. Stengiamės surinkti kuo daugiau sirgalių ir rungtynėse prieš „MoraBanc“ tai pavyko. Tikiuosi, kad augimas tęsis ir toliau.

Kklietkabelis.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: