G. Paluckas partiją tempia į dugną?

Gintautas Subačius

Seimo rinkimuose Lietuvos socialdemokratai patyrė fiasko ir gavo vos trylika mandatų, o partijos pirmininkas Gintautas Paluckas eilinį kartą, nors ir visiškai lygioje kovoje prapylė rinkimus vienmadatėje apygardoje Utenoje.

Kaip Seimo rinkimus vertina Panevėžio socialdemokratai, kas turėtų prisiimti atsakomybę už tokius rezultatus, kaip tokioje situacijoje turėtų pasielgti partijos vadovybė?

Panevėžio rajono vicemeras Antanas Pocius teigė rezultatų teigiamai vertinti negalintis, tačiau tvirtos nuomonės, kas dėl to kaltas, neišsakė. Anot jo, galbūt varžovai geriau pristatė savo įdėjas, o tuo tarpu socialdemokratai to tinkamai nepadarė.

„Man pačiam ir mūsų skyriui kyla daug klausimų į kuriuos turėtų atsakyti partijos vadovybė. Girdžiu raginimus pirmininkui atsistatydinti, bet pirmiausia reikia išsiaiškinti, kodėl taip įvyko. Dėl atsistatydinimo turėtų spręsti jis pats. Jei jaučia, kad padarė ne viską arba padarė ne taip, turėtų atsistatydinti“,- aiškino tuo pat metu nuotolinėje konferencijoje dalyvavęs rajono socialdemokratų lyderis A.Pocius.

Panevėžio rajono socialdemokratų lyderis A.Pocius

Rajono tarybos narė ir buvusi kandidatė į Seimą Aukštaitijos rinkimų apygardoje Modesta Petrauskaitė išgirdusi klausimus pirmiausia gardžiai nusijuokė ir tikino, jog galinti vertinti tik savo rezultatus, o visumą, išgirdus kandidatų ir vadovybės paaiškinimus, geriausiai įvertins gegužę vyksiantis partijos suvažiavimas. Politikė pasidžiaugė savo pasiekimu ir teigė, jog jei rinkimuose būtų dalyvavę tik Panevėžio rajono gyventojai ji būtų patekusi į antrą turą, o ten nežinia kaip būtų buvę. Dabar gi miesto gyventojai labiau palaikė miesto tarybos narę, todėl ji likusi trečia.

„Didžiąja dalimi rezultatus lėmė ne asmenybės, o partijos reitingas. Bendrame kontekste rezultatai – ne kokie, tačiau atsižvelgiant į visas aplinkybes, kad partija atsinaujino ir atsijaunino, buvo skilimas, sąraše nebuvo nacionalinių asmenybių matome ir teigiamų dalykų“,- sakė M.Petrauskaitė, o paklausta apie partijos vadovybės atsakomybę dar kartą pakartojo, jog tai spręsis partijos suvažiavime.

LSDP kandidatai į LR Seimą vienmandatėse apygardose M.Petrauskaitė ir J.Jasiukaitis

Panevėžio Vakarinėje rinkimų apygardoje kandidatavęs Justinas Jasiukaitis irgi teigė galintis verinti tik savo rezultatus, o partjos pasiekimus, anot jo, lai vertina pirmininkas ir visuomenė. Politikai čia pat pridūrė, jog buvo tikėtasi geriau, tačiau visuomenė įvertino būtent taip.

„Kodėl taip įvyko yra daug dedamųjų. Įtakos turėjo Laisvės partijos iškilimas, Darbo partijos atsigavimas, kiti veiksniai. Aš pasirodžiau kaip ir visa partija Lietuvoje. Kaip rinkėjai vertina partiją, taip pat palaiko ir jos atstovus“,- sakė J.Jasiukaitis.

„Rinkimų rezultatus vertinu blogai, o dar blogiau, kad partijos pirmininkas Paluckas nesugebėjo laimėti iš eilės trijų rinkimų, nors gerai nežinau kaip jam sekėsi rinkimuose į Vilniaus miesto tarybą,- rėžė žodžių į vatą nevyniojęs miesto Socialdemokratų skyriaus pirmininko pavaduotojas ir Socialdemokratų frakcijos miesto taryboje pirmininkas Ramūnas Vyžintas. – Vienareikšmiškai jis turėtų atsistatydinti, bet turbūt neturi nuovokumo tai padaryti. Jis neturi charizmos, patrauklumo, yra melagis ir partija turėtų atsisakyti jo paslaugų“.

R.Vyžintas teigė, kad G.Paluckas tempia partiją ir tuojau pat paaiškino, jog jei jis partiją trauktų tai trauktų į priekį, o dabar tempia į dugną. Politikas nesąmone pavadino ir tai, kad kandidatu Vakarinėje apygardoje atstovauti Panevėžiui Vilnius paskyrė Pakruojo skyriaus narį J.Jasiukaitį.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: