Gabija Rimšaitė (10 kl.)

„Gabija  didžiausią laisvalaikio dalį skiria sportui: žaidžia tinklinį, rankinį, net futbolą. Nors knygoms laiko lieka nedaug, bet kartais prisėda ir pasigalynėti su žodžiu. Yra užsispyrusi, darbšti, draugiška,“- mokytoja Adelė Samuolienė trumpai apibūdina jaunąją kūrėją .

Kalėdinė nuotaika

Kai man buvo ketveri metai, Kalėdų išvakarėse po eglute išgirdau krebždėjimą. Nubėgusi pažiūrėti, kas ten, labai nustebau. Tai buvo mažytis žalias padarėlis.

– Kas tu toks? – paklausiau.

– Aš esu kalėdinė nuotaika, – paaiškino jis.

Aš dar pastovėjau, patylėjau kelias sekundes. Ir tada pasmalsavau:

– Kaip suprasti „kalėdinė nuotaika“? Ką tu darai?

– Aš visus liūdnus žmones priverčiu šypsotis.

– O tai kodėl tu esi po mano eglute? Mes visi esame laimingi.

– Tavo tėvelis yra liūdnas ir aš noriu, kad jis nors trumpam pasijustų laimingas.

– Gal kažkuo aš galiu padėti? – liūdnai paklausiau.

– Mes galėtume jam padaryti staigmeną. Jis tikrai nudžiugs.

– Gerai. Puiki mintis!

Ir mes nuskubėjome ruošti staigmenos. Iškepėme jo mėgstamiausių keksiukų su šokolado glaistu, išvirėme gilių kavos ir laukiame pareinančio tėvelio. Grįžęs jis labai nustebo. Dar niekada nebuvau jo mačiusi tokio laimingo. Ir tą akimirką man pasidarė taip gera. Norėjau dar padėkoti žaliajam padarėliui, bet niekur jo nemačiau.

Norų pasaulis

Vėlyvą vakarą kambaryje buvau viena ir apie daug ką galvojau. Jaučiau, kaip akyse kaupiasi ašaros. Užsimerkusi pamačiau, kad atsidūriau nematytoje vietoje. Šalia manęs stovėjo mažytis šviesiaplaukis berniukas. Jis švelniu balsu prašneko:

– Labas, aš Tonis.

– Labas, – nedrąsiai pasisveikinau.

– Ar žinai, kur tu esi? Esi pačiame nuostabiausiame pasaulyje – Norų pasaulyje. Čia gali pasakyti vieną savo norą ir jis išsipildys. Aš ilgai stovėjau ir galvojau, kokį norą išsirinkti, nes norėjau tiek daug. Pagaliau apsisprendžiau ir tariau:

– Aš noriu visada būti laiminga.

Mažasis berniukas nustebo, bet sutiko su mano noru ir prižadėjo, kad jis išsipildys.

Netikėtai vėl atsidūriau tame pačiame kambaryje. Vis dar nesupratau, ar tai buvo realybė, ar tik mano vaizduotės skrydis, bet nuo to karto buvau vis linksmesnė ir laimingesnė, liūdesys manęs daugiau neužpuldavo.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: