Pexels nuotr.

Gaisrą sukėlusiam ir neįgalų brolį pražudžiusiam Biržų rajono gyventojui teismas skyrė laisvės atėmimą 13 metų

65-erių Biržų rajono gyventoją S. B Panevėžio apygardos teismas pripažino kaltu dėl svetimo turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu ir savo artimo giminaičio – regos negalią turinčio brolio nužudymo itin žiauriai, kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu.

Kaltinamajam skirta subendrinta galutinė bausmė – laisvės atėmimas 13 metų, iki nuosprendžio įsiteisėjimo jis bus laikomas suimtas.

Teismas konstatavo, kad 2022 m. gegužės 19 d., apie 1 val., S. B., panaudodamas alyvoje sumirkytą skudurą, tyčia padegė gyvenamąjį namą Biržų rajone. Gaisro metu sudegė nukentėjusiesiems R. S. ir V. V. priklausiusi namo dalis ir gyvas sudegė neįgalus dėl aklumo S. B. artimas giminaitis – brolis.

Ištyręs ir įvertinęs bylos įrodymus, teismas pripažino, kad S. B. nusikaltimus padarė tyčia, visuotinai pavojingu būdu, o savo brolio žūtį sukėlė kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu.

Teismas pažymėjo, kad S. B., padegdamas atsineštą skudurą ir palikdamas jį degti nakties metu, suprato, jog veikia name esantiems žmonėms pavojingu būdu, nes ugniai plečiantis, galimybės ją užgesinti mažėja, ugnis gali apimti visą namą. Teismas padarė išvadą, kad kaltinamasis turėjo suprasti ir suprato, jog gaisras gali realiai išplisti, dėl tokių jo veiksmų atsiras žala, ir to siekė.

Teismas taip pat konstatavo, kad liepsnose žuvęs S. B. brolis buvo nužudytas kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu ir bejėgiškos būklės – būdamas neįgalus dėl aklumo bei sunkaus girtumo.

Skirdamas bausmes kaltinamajam teismas atsižvelgė į tai, kad nėra S. B. atsakomybę lengvinančių aplinkybių, yra viena sunkinanti – nusikaltimą padarė neblaivus. Anksčiau teistas už grasinimą, ne kartą baustas administracine tvarka.

Nukentėjusiesiems R. S. ir V. V. teismas iš S. B. priteisė bendrai 4832 eurus turtinei žalai atlyginti ir po 5 tūkst. eurų kiekvienam neturtinei žalai atlyginti.

S. B. buvo kaltinamas ir dėl dar vieno nusikaltimo – ūkinio pastato padegimo 2019 metais, tačiau teismas dėl šios veikos S. B. išteisino, neįrodžius, kad jis dalyvavo padarant šį nusikaltimą.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Panevėžio apygardos teismo inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: