P. Židonio nuotr.

„Galerijoje XX“ atidaryta Irinos Nosovos tapybos paroda

Penktadienį „Galerijoje XX“ atidaryta Irinos Nosovos tapybos paroda „Beribės tylos“.

„Pasaulis būna visoks. Dažnai labai netikėtas – kelerius pastaruosius metus tai patyrėme ne kartą. Pandemija, karas mus dažnai priversdavo nutilti. Gerbiama Irina šiandien mums parodo, kokia skirtinga ir beribė gali būti tyla. Dėkoju mielai autorei už galimybę pamatyti platų tylos spektrą. Dėkoju už galimybę visiems mums dar kartą tai apmąstyti. Ačiū Jums. Gražaus vakaro visiems“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Tai ne gamtos krištoliniai horizontai, kurių taip norėtųsi. Tai greičiau vidiniai peizažai, nuolat besikeičiantys, ištrūkę iš karantino spąstų, sustingę iš karo siaubo, ieškantys išeities, suradę laisvę rinktis, dalintis, gyventi, girdėti tylą. Paroda – tarsi marga įvykių dėlionė. Taip savo parodą pristato Irina Nosova.

Kaip teigiama parodos pristatyme, ribinės būsenos, kurios įkvėpė autorės prieš 4 metus sukurtus darbus personalinei parodai „Riba“, išnyko. Pasaulis pasikeitė. Teko kiek desperatiškai ieškoti prasmių, įkvėpimų. Nurimti. Tyloje atsirado man pačiai labai netikėti sprendimai – užtapyti pranašiškus karo ženklus ankstesniuose savo paveiksluose. Palengvėjo. Tuomet atėjo noras tiesiog teigti gyvenimą, pilną visokių nuotaikų, kasdienybės žavesio. Taip netikėtai menininkę užkabino FB puslapis „Atiduotuvė Panevėžyje”, kuriame daiktų nuotraukos priminė spalvingas abstrakcijas, paradoksų pilnas kompozicijas. Ir taip dingo ribos.

Paroda veiks iki balandžio 28 d.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: