„Galerijoje XX” – jaunųjų keramikių paroda „APIE“

Sausio 5 dieną, ketvirtadienį, 17 valandą LDS Panevėžio skyriaus galerijoje „Galerija XX” atidaroma jaunųjų keramikių paroda „APIE“.

Parodos dalyvės: Gertrūda Danusevičiūtė, Paulina Bronislava Giedraitytė, Svetlana Grigoryeva.

Kuratorė- Rasa Justaitė-Gecevičienė.

Keramika – viena iš seniausių žmogaus veiklos formų, jungianti skirtingas kultūras ir skirtingus geografinius regionus. Žemės ir ugnies sąlytis visada magiškai kerėjo žmones ir suteikė jiems džiaugsmą išgauti formų įvairovę ir tuo pačiu justi estetinį pasitenkinimą, žvelgiant į atliktą darbą. Ir šiandien ši meno sritis traukia jaunus kūrybingus asmenis rinktis keramiko/ės specialybę, bei savo idėjas, mintis, kūrybinį potencialą perkūnyti molyje.

Profesionalių keramikos studijų istorija prasidėjo 1931 metais, kai Kauno dailės mokykloje buvo įsteigta Keramikos studija. Nuo 1934 metų studijai vadovavo jos įkūrėjas profesorius Liudvikas Strolis – Nacionalinės Paryžiaus meno ir amatų mokyklos auklėtinis, laikomas profesionaliosios keramikos Lietuvoje „krištatėviu“. L. Strolio kūryba, pagrįsta liaudies meno tradicija, tektonika ar dekoratyvumu, ilgą laiką darė įtaką naujoms keramikų kartoms. Taip gimė profesionali, keramikus ruošianti Kauno meno mokykla. 1951 metais, sujungus Kauno ir Vilniaus dailės institutus, įranga buvo perkelta į Vilnių. Prasidėjo naujas keramikos specialybės vystymosi laikotarpis.

XX -XXI a. sandūroje Vilniaus dailės akademijos Keramikos programoje pastebimas vis dažnesnis ribų niveliavimas tarp taikomojo ir vaizduojamojo meno. Jaunųjų keramikų darbai konceptualėja, linksta link objekto, instaliacijos menoišraiškos formų. Analizuojamos temos dvelkia ne vien tik jaunatvišku novatoriškumu ir nežabota ekspresija, bet kiekvienas darbas nuosekliairuošiamas kaip parodinis ir itin technologiškai išpildytas kūrinys. Ryškus polinkis pasitelkti kuo įvairesnes medžiagas, bei išbandyti jų galimybes, leidžia eksperimentuoti savitomis autorinėmis technologijomis, įgalinančiomis ieškoti naujų plastinės raiškos galimybių. Visų studijų metu studentai turi galimybę kurti ne tik dirbtuvėse, bet ir rengiamose vasaros kūrybinėse stovyklose, dalyvauti tarptautinėse studijų programose užsienyje, seminaruose, simpoziumuose. Keramikos katedroje įrengtos atskiros studijos savarankiškų darbų atlikimui, gipso dirbtuvės, žiedykla, elektrinės ir lauko degimo krosnys. Būsimieji menininkai čia dirba su įvairiomis keramikos medžiagomis – molio masėmis ir porcelianu. Dauguma baigusiųjų VDA Keramikos studijų programą aktyviai formuoja šiandieninės keramikos veidą dalyvaudami Lietuvos ir užsienio meno parodose.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: