Galerijoje XX – nauja paroda

Galerijoje XX veikia nauja Valdo Pukevičiaus paroda „Tête-à-tête“, kurią gyventojai galės apžiūrėti iki gruodžio 8 d.

„Naujausiuose darbuose, eksponuojamuose šioje parodoje, V. Pukevičius koncentruojasi į emociją, kasdienį emocijų bei minčių kismą, santykį su kasdieniu bei nuolat kintančiu pasauliu, aplinka, santykiu tiek su savo jausmų įvairiapusiška amplitude, tiek ir su emocijomis, kurias teikia „išoriniai“ veiksniai, susitikimai bei kiti potyriai. Visa tai menininkas siekia perteikti improvizuodamas bei eksperimentuodamas, tiek su tekstūromis, faktūromis, tiek su spalvomis. Savo improvizacijų pagrindui menininkas naudoją didelio formato lėkštę, papildyta simboliškomis iškilių „akių burbulų“ žymėmis. Tai tarsi koks „trafaretas“, tik pradinė formų užuomina, kuriai buvo lemta tapti įvairiapusiškų spalvų, emocijų, asociacijų, eksperimentų kupinos kolekcijos išeities tašku. Galima tai palyginti su pirminėmis emocijų ženkliukų formomis (pvz. „smile“), kurios dabar jau virtualiose bendruomenėse tapo ištisomis kolekcijomis ir katalogais. Parodoje eksponuojama apie šešiasdešimt dekoruotų lėkščių, planuose yra sukurti jų net šimtą“, – sako dailėtyrininkė Vaidilutė Brazauskaitė-Lupeikienė.

V. Pukevičius daug eksperimentuodamas su glazūromis, jų spalvomis, tekstūromis, stiklo glazūromis išgavo nesuskaičiuojamą kiekį vizualių emocijų, kur paviršiai gali priminti tiek akvarelę, tiek vitražą, tiek ekspresyvios tapybos fragmentą. Nevengiama ir kitų, paviršiaus estetiką kuriančių elementų, aukso, bronzos glazūros, liustro.

V. Pukevičius (g. 1984 m.) baigė Vilniaus dailės akademiją ir įgijo magistro laipsnį. Pagal Švietimo mainų paramos fondo programą ERASMUS 2006 m. stažavosi Hacetepe universitete Ankaroje, Turkijoje, 2009–2010 m. – Danijos Oderio aukštojoje mokykloje. Nuo 2006-ųjų dalyvauja parodose ir simpoziumuose Danijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Rusijoje, Turkijoje, Ukrainoje. Nuo 2012 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

Parengė Komunikacijos skyrius 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: