Galerijoje XX paroda „Gatvės vaikai“

Birželio 3 d. 17 val. Galerijoje XX atidaroma dailininkės Agnės Juršytės paroda „Gatvės vaikai“.

A. Juršytė 1998 m. baigė Vilniaus M.K.Čiurlionio menų gimnaziją, 2003 m. bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje, 2005 m. magistro studijas VDA grafikos katedroje – meninio estampo specialybę. Nuo 2008 m. yra Dailininkų sąjungos narė, turi Meno kūrėjos statusą. Nuo 2001 metų dalyvauja įvariuose meno projektuose, pleneruose, grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje, yra surengusi 11 personalinių parodų.

„Vaiko raida – sunkus procesas, kuris lemia tolimesnį žmogaus kelią. Net palankiomis sąlygomis esant, ne visada žmonės susikuria gyvenimą tokį, kokio norėtų, o ką kalbėti apie tuos nemylimus, pamirštus ir nelaimingus gatvės padaužas, kuriems likimas pagailėjo laimės ir meilės. Bet kuriame pasaulio kampelyje rasime gatvės vaikų, kurie paliko namus, buvo engiami tėvų ir draugų. Kiekvienas vaikas galėtų papasakoti savo istoriją dėl ko jis atsidūrė gatvėje“, – sako A. Juršytė.

Pasak menininkės, pats karantino laikotarpis daugeliui šeimų tapo iššūkiu ir dideliu išbandymu. Savo kūryboje ji kelia klausimą, kaip jaučia ir išgyvena pandemijos laikotarpį vaikai. Tai yra visi pasaulio vaikai, kuriems namai nėra saugi erdvė, kurių tėvai praranda darbus, kurie patiria fizinį ar psichologinį nestabilumą ir smurtą, ar yra asocialių šeimų vaikai.

Savo paveikslais A, Juršytė siekia atkreipti žmonių dėmesį į abejingumą. Vaikų veidai pasakoja, akys verkia, lūpos juokiasi. Kalba nėra vienintelis raktas į supratimą. Žvilgsniai pasakoja istorijas, istorijos virsta potėpiais.

Paroda veiks iki birželio 30 d.

Komunikacijos skyriaus ir Galerijos XX inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: