Galimybė išmėginti svajonę

Šios rudens atostogos kai kuriems Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos mokiniams buvo ne tik poilsio metas. „Ugdymo karjerai centro“ komanda inicijavo projektą „Išmėgink svajonę“. Projekto tikslas – atskleisti mokiniams dominančios profesijos ypatumus, karjeros galimybes bendradarbiaujant su pasirinktos srities specialistu darbo vietoje, plėtojant mokinių žinias, gebėjimus ir nuostatas, naudingas būsimai karjerai, kaupiant darbo patirtį, ugdantis profesinę motyvaciją bei planuojant būsimą karjerą.

Kaip viskas prasidėjo? Išsiaiškinus mokinių poreikius, prasidėjo projekto partnerių paieška – kokia įmonė (įstaiga ar organizacija) sutiks priimti mokinius ir teikti jiems konsultacijas profesinės veiklos bei galimos jų karjeros klausimais, paskirs mentorių mokinių  vizito metu.

Esame labai dėkingi UAB „Aukštaitijos implantologijos klinika“ direktorei, gydytojai odontologei, periodontologei Aistei Navikienei, aptarnavimo kokybės specialistei Jovitai Černienei, gydytojai odontologei – ortopedei Sandrai Piškinei, burnos higienistei Evelinai Žalakienei;   UAB „Jutrix“ gamybos ir technikos vadovui Valdui Kaminskui; Prekybos centro „Ryo“, parduotuvės „Lindex“ pardavimų vadovei Ingridai Karosienei, vizualinei pardavimų koordinatorei Rasai Atstupėnienei; įmonės „Jūsų Panevėžys“ direktoriui Erikui Petkevičiui; treniruočių studijos „Indži“ vienai iš įkūrėjų, grupinių ir asmeninių treniruočių trenerei Sandrai Čiukšienei; Eugenijaus Litvino Veterinarijos įmonės vadovui Eugenijui Litvinui.

Vizitų į šias įmones (įstaigas) metu jaunuoliai ne tik pabendravo su pasirinktų profesijų atstovais, bet ir praktiškai „pasimatavo“ šias profesijas: burnos higienisto, biomedicinos technologo, implantologo, inžinieriaus, drabužių stilisto, politologo, naujienų portalo žurnalisto, trenerio, veterinaro. Išmėginę tam tikras veiklas mokiniai įgijo naujos patirties ir išsiaiškino, kas jiems iš tikrųjų tinka ir patinka.

                     Štai jų įspūdžiai:

                    „Dėkoju „Aukštaitijos implantologijos klinika“ vadovei ir komandai už suteiktas galimybes pamatyti burnos higienisto darbą iš arti. Gavau daug naudingų patarimų iš burnos higienistės, ji pasidalijo prisiminimais apie savo karjeros kelio pradžią, studijas, taip pat galėjau stebėti jos darbą ir susidaryti nuomonę apie profesiją. Labai džiaugiuosi, kad mokykla sudarė puikią galimybę išbandyti profesiją“. (Ieva, III b)

                 „Galimybę pabūti konkrečioje įmonėje vertinu labai gerai, nes gali pamatyti tai, ko kiekvienas žmogus savo akimis negali pamatyti ar išbandyti. Man „Aukštaitijos implantologijos klinikoje“ labiausiai patiko stebėti patį procesą, kaip vyksta protezavimas ir nuskausminimas. Dabar tikrai esu įsitikinusi, kad odontologija manęs netraukia“. (Agnė, III f)

                „Galimybė išbandyti profesiją ir sužinoti daugiau yra nuostabi. Patiko tai, kad žmonės, kurie ten dirba, buvo malonūs ir draugiški. Karjeros apsisprendimui padėjo tai, kad sužinojau, kur ir ką reikės mokytis, bei tai, kad šios profesijos yra labai daug sričių. Labiausiai rūpėjo išsiaiškinti, ar man tiktų ši specialybė, ką ir padariau.“ (Tautvydas, III c)

               „Labiausiai patiko tai, kad supažindino su parduotuvės stilisto profesija ne teoriškai, bet leido viską daryti pačiai, rūpėjo ir mano nuomonė. Apsilankymas tik patvirtino, kuo noriu būti ateityje. Personalas buvo labai malonus ir ne tik kuo nuoširdžiausiai atsakė į mano klausimus, bet ir davė daug patarimų bei paskatino siekti to, ko noriu. Galiu drąsiai teigti, kad susipažinimas su norima profesija – puikus dalykas.“ (Gabrielė, III b)

              „Tikrai nesigailiu, kad ėjau į įmonę „Jūsų Panevėžys“. Sužinojau daugiau apie jų veiklą, kiek žmonių ten dirba, kokios jų pareigos, kokius mokslus jie baigė. Labai smagu, kad sulaužė stereotipą apie kolegijas. Ir dar sužinojau, kad čia dirba mūsų mokyklą baigęs mokinys.“ (Dovilė, III b)

             „Aš domiuosi politologijos studijomis, O įmonės „Jūsų Panevėžys“ direktorius yra jas baigęs. Sužinojau, jog studijos yra labai perspektyvios ir naudingos.“ (Ema, III d)

            „Mane supažindino su veterinaro darbu bei leido į profesiją pažvelgti kitu kampu.  Susitikime galėjau stebėti, kaip bendraujama su klientais, gavau atsakymus į užduotus klausimus. Sužinojau šioje srityje patyrusio žmogaus požiūrį, man suteikė daug naudingos informacijos apie studijas, kurios leistų įgyti veterinaro profesiją.“ (Aurika, III a)

            „Susipažinti su norima profesija iš arti buvo ypač įdomi patirtis, nes išgirdau visus patarimus iš pirmų lūpų ir net turėjau galimybę sudalyvauti Pilateso treniruotėje. Bendraujant su trenere, kaip su kolege, sužinojau tikruosius šio darbo pliusus ir minusus be jokių pagražinimų ar nutylėjimų. Pamačiau kaip gali atrodo trenerio darbo diena bei koks jo yra gyvenimo būdas ir ritmas. Buvo linksma praleisti laiką su malonia šios dienos kolege ir įsivaizduoti tokį savo darbą ateityje.“ (Gerda, III b)

Tikimės, kad toks norimos profesijos išbandymas ir patirti įspūdžiai skatina mūsų gimnazistus rimčiau apmąstyti savo profesinius pasirinkimus, ugdo jų karjeros galimybių pažinimo kompetenciją, padeda geriau pažinti nuolat kintantį darbo pasaulį, sudaro galimybę kur kas lengviau priimti konkrečius sprendimus dėl savo netolimos karjeros.

Džiaugdamasi įmonių mentorių pagalba organizuojant mokinių patyriminius profesinio veiklinimo vizitus, mokinių įvertinimais ir jų patirtais įspūdžiais, gimnazijos „Ugdymo karjerai centro“ komanda įsipareigoja dėti visas pastangas, kad projektas „Išmėgink svajonę“ taptų gražia kiekvienų mokinių atostogų tradicija.

Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos „Ugdymo karjerai centro“ vadovė Giedrė Valaitienė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: