Panevėžio gamtos mokyklos nuotr.

Gamtos mokykloje dovanos paukščiams – nauji namai

Pavasaris mūsų sparnuočiams labai svarbus metas: reikia tinkamą vietą  lizdui surasti, lizdą sunešti, kiaušinius sudėti, perėti, sunkiai dirbti penint jauniklius. Vieni paukščiai suka atvirus lizdus ant žemės, kiti – medžių ar krūmų šakose, treti ieško uokso, drevės ar plyšio su ertme kokiame nors statinyje ir ten neša savo lizdą.  Pastarieji paukščiai dar uoksiniais vadinami. Uoksus savo jauniklių auginimui iškalti gali tik geniniai paukščiai, o kiti uoksiniai paukščiai – zylės, varnėnai, musinukės, bukučiai, raudonuodegės – ieško paliktų uoksų, natūraliai medžiuose susidariusių drevių ar žmonių iškeltų inkilų. Natūralių uoksų ar drevių gamtoje yra nedaug, o tuo labiau tvarkinguose miestų parkuose. Tinkamai pagamintas ir gerai iškeltas inkilas – uoksiniam paukščiui tikras išsigelbėjimas pavasarį.

2023 metais Panevėžio gamtos mokyklos organizuotai inkilų paukšteliams gamybos akcijai „Padovanok namus sparnuočiui“, finansuojamai  Panevėžio miesto savivaldybės aplinkosaugos švietimo projekto, pristatyti 144 inkilai varnėnams, zylėms, bukučiams, musinukėms, čiurliams, pelėdoms. Inkilus gamino jaunieji meistreliai  iš 18 miesto ir rajono ugdymo įstaigų. Prie akcijos su vienuolika inkilų prisidėjo  Panevėžio teatro „Menas“ kolektyvas. Inkilai buvo eksponuojami parodoje dvi savaites. Artėja inkilų dalinimo metas.

Balandžio 4 dieną, 14.00 valandą prie Gamtos mokyklos centrinių vartų  bus organizuojama inkilų dalinimo akcija „DOVANA PAUKŠČIUI“. Norinčius iškelti inkilus savo aplinkoje, kviečiame atvykti.

Rima Ivanauskienė

Panevėžio gamtos mokyklos

vyresnioji metodininkė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: