Garbaus amžiaus žvejį išgelbėjo ugniagesiai

Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams gelbėtojams  sausio 3-iosios dienos vidurdienį pavyko išgelbėti Pagojės tvenkinyje skendusio senolio gyvybę. Devintąją dešimtį pradėjęs vyras tądien žvejojo, deja, apvirtus valčiai, atsidūrė šaltame vandenyje.  Jeigu ne  Anykščių savivaldybės Viešintų ugniagesių komandos  ugniagesys Eitautas Motiejūnas, ši istorija galėjo baigtis tragiškai. Vaikinas, tądien važiuodamas į miestą, pastebėjo tvenkinyje valtimi plaukiojantį žvejį.

Grįždamas atgal, Eitautas, dirstelėjęs tvenkinio pusėn, žvejo nebepamatė. Užuot važiavęs toliau,  vaikinas sustabdė savo automobilį ir  nuskubėjo tvenkinio link. „Pamačiau, kad žmogus jau vandenyje. Jis laikėsi įsitvėręs į valtį. Mane ir jį skyrė gal penkiasdešimt metrų. Tuoj pat paskambinau 112.  Raginau žmogų laikytis įsikabinus į valtį, kol atvyks ugniagesiai. Jie pasirodė po kelių minučių“, – pasakojo E. Motiejūnas.   

„Gavus iškvietimą, kad skęsta žmogus, išskubėjo du skyriai. Pakeliui ugniagesiai užsivilko hidrokostiumus ir gelbėjimosi liemenes. Žinojom, kad brangi kiekviena sekundė. Atvažiavę iš pradžių vandenyje pamatėm tik valtį, o paskui – ir žmogų, kuris laikėsi įsitvėręs į jos kraštą. Ugniagesys Evaldas Kanapeckas su virve skubiai nuplaukė skęstančiojo link. Paskui jį pagalbon skubėjo ir ugniagesys gelbėtojas Žydrūnas Žarskus,“ –  dėstė gelbėjimo darbų seką pamainos vadas Mantas Bagdzevičius.

Į krantą ištrauktas žvejys buvo taip nusikamavęs ir sušalęs, kad neįstengė net atsistoti. Jo buvo pasiteirauta, ar jis žvejojo vienas. Vyras patvirtino, kad su juo daugiau žvejų nebuvo. Ugniagesiai jį pakėlė nuo žemės ir ragino judinti kojas. Nuvilkę striukę ir megztinį, vyrą  jie apgaubė užklotu ir nuvedė iki kelio, kur nelaimėlį perėmė medikai.  

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento  statistikos duomenimis, šiais metais šalies vandens telkiniuose nuskendo 4 žmonės. 2019 m. ugniagesiai ištraukė 120 skenduolių (iš jų 13 vaikų). Praėjusiais metais ugniagesiams pavyko išgelbėti 41 skęstantįjį, iš jų – 4 vaikus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: