Garbūs svečiai, apvežę pliūpsnį juoko…

Naujojo Daugėliškio bibliotekoje surengtame susitikime su garsiais Lietuvos karikatūristais, šaržistais Jonu Varnu, Jonu Lenkučiu, Kęstučiu Šiaulyčiu, Ramūnu Vaitkumi ir žurnalistu Domijonu Šniuku buvo tikrai linksma. Dvi valandos prabėgo nepastebimai. Beveik visi renginio dalyviai dovanų gavo draugiškus šaržus, taip pat ir svečius sveikinusi savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė. Garbūs menininkai  Ignalinos kraštą aplankė Daugėliškio krašto bendruomenės kvietimu. Jie dar pabuvojo ir Paliesiaus dvare.

Bibliotekoje buvo pristatyta  karikatūrų paroda, skirta Lietuvos narystės ES 15 – oms metinėms. Svečiai pasakojo apie karikatūros žanro ištakas Europoje ir Lietuvoje, dalinosi prisiminimais apie satyrinio žurnalo „Šluota“ laikus, garsius karikatūristus Adomą Varną ir Eriką Varną. Kalbėta apie karikatūrų kūrimą tarybiniais laikais ir pastebėta, kad tai vienas drąsiausių ir pavojingiausių žanrų. „Šluota“ buvęs vienintelis žurnalas tarybų Sąjungoje, kuriame spausdinti komiksai. Didžiules pajamas nešusio žurnalo tiražas siekdavęs 100-120 tūkst. Dabar žurnalo mėgėjai gali surasti jo internetinę versiją (sluota.lt).

Kęstutis Šiaulytis ir Ramūnas Vaitkus kalbėdami dar nuolat piešė draugiškus šaržus ir dalijo renginio dalyviams. Visi smagiai juokėsi, džiaugėsi vertingomis dovanomis. Džiaugtasi ir linksma daina, kurią atliko Jonas Grunda ir Indrė Gruodienė.

Dvi bendravimo valandos prabėgo nepastebimai. Prasidėjo „dovanų lietus“. Į renginį atvykusi savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė dėkojo svečiams ir įteikė nuotraukų albumus „Ignalinos kraštas“. Palūšės ir Strigailiškio bibliotekininkė Rita Ramanauskienė prisiminė Domijono Šniuko išleistą knygelę „Ežerų vilnimis“ (1956 m.) ir džiaugėsi, kad jis pirmasis aprašė Aukštaitijos nacionalinio parko ežerus. Žurnalistas dalijosi įspūdžiais iš tų gerų laikų, įdomių žygių valtimis.  Bibliotekininkė svečiui įteikė marškinėlius, skirtus šiais metais minėtam valčių žygių 60-ajam jubiliejui.

Žurnalistas D. Šniukas bibliotekai  padovanojo savo knygas „Juozas Olinardas Penčyla: šaržų karalius“ bei „Žurnalistikos lankose“, Jonas Lenkutis – nuotaikingų karikatūrų parodų katalogus bei jo iniciatyva, leidžiamą „Šluotos“ kalendorių. Daugėliškio žmonės irgi pasirodė ne iš kelmo spirti. Jie moka ne tik pasijuokti, bet ir smagias dovanas suruošti. Bibliotekininkė Zoja Boguško svečiams įteikė pačią tikriausią šluotą, bendruomenės pirmininkė Indrė – kaip originaliausias puokštes didžiules morkas su visais lapais ir dar po maišelį kitokių daržovių. Menininkus pasveikino ir mokykla. Keramikos būrelio mokinės dovanojo iš molio pagamintas lelijas.

Kiekvienais metais Lietuvos karikatūristai susitinka bendrose parodose. Pirmoji rengiama balndžio 1-ąją, antroji – metų pabaigoje. Gruodžio 20 dieną svečiai kvietė  atvykti į Vilnių, kur Pilies vartų galerijoje bus eksponuojama karikatūrų paroda „Gera pradžia – pusė darbo“.

Parengė Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: